Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Darka025
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 września 2016, 21:31
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: Darka025 » 28 września 2016, 21:35

Hej, my mamy dwie swinki Jerrego i Ediego, Jerry od poczatku tak jak u Ciebie wydaje dzwieki nie raz tak mocne ze myslimy sie ze sie dusi, lecimy do weta i jest zdrowy. Czy udalo Ci sie cos dowiedziec co to moze byc? Okropny odglos to jest.


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: befana30 » 29 września 2016, 12:17

Darka025 pisze:Hej, my mamy dwie swinki Jerrego i Ediego, Jerry od poczatku tak jak u Ciebie wydaje dzwieki nie raz tak mocne ze myslimy sie ze sie dusi, lecimy do weta i jest zdrowy. Czy udalo Ci sie cos dowiedziec co to moze byc? Okropny odglos to jest.


Forumowicze wczesniej juz wszystkie mozliwe sugestie i wyjasnienia podali lacznie z porada kontroli u weta, wiec nie bede sie rozpisywac, jednak jesli uadloby Ci sie nagrac ten dzwiek i podpiac linka mozna wtedy zgadywac czy faktycznie ma jakies problemy zdrowotne czy tez tak sobie po prostu piszczy/ chrypie ( ? ).

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Darka025
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 września 2016, 21:31
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: Darka025 » 30 września 2016, 10:07

https://youtu.be/ETZElbUHDBw
To jest dźwięk Jerrego. Byliśmy wczoraj u weterynarza specjalizującego się w świnkach i poradził jedynie większą ilość wit. C i napary z mentolem.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: befana30 » 30 września 2016, 11:34

Nie wiem jak innym Forumowiczom, ale mi nie chce odtworzyc, wyskakuje info, ze ten film jest prywatny.
Dobrze, ze poradzil zwiekszyc dawke wit c- w przypadku przeziebienia czy tez, gdy swiniak przechodzi chorobowe zaleca sie podwojna dawke, nie wiem jednak jak ze sprawa naparow z mentolem- niektore proski sa alergiczne na jakiekolwiek olejki eteryczne, ale moze faktycznie Twojemu pomoze. W kazdym badz razie, gdyby nie bylo zadnej poprawy za pare dni sugerowalabym kolejna wizyte kontrolna, aby sprawdzic czy nie wdalo sie zapalenie do pluc, bo swiniaki niestety sa na takie przeskoki podatne.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Darka025
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 września 2016, 21:31
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: Darka025 » 30 września 2016, 12:37

Już powinien działać. Trzeba podgłośnić. Ona uważa, że ma napady infekcji, tylko że to dźwięk bardzo niepokojący ale oprocz tego nie ma zadnych innych objawow dlatego nie mozna rozpoczac leczenia. Jej chodziło o to żeby nawilżyć pomieszczenie. My ogolnie nie dajemy sztucznej wic C poniewaz maja swoja bogata diete w swieze warzywa - tyle to ja nawet nie jem xD


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: KasiaKK » 30 września 2016, 13:13

U nas było podobnie - powód - zbyt suche powietrze - odpalamy regularnie nawilżacz powietrza i problem zniknął -_-

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Darka025
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 września 2016, 21:31
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: Darka025 » 30 września 2016, 13:18

KasiaKK pisze:U nas było podobnie - powód - zbyt suche powietrze - odpalamy regularnie nawilżacz powietrza i problem zniknął -_-

A nie wystarczyło regularne wietrzenie?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: befana30 » 30 września 2016, 17:39

Darka025 pisze:Już powinien działać. Trzeba podgłośnić. Ona uważa, że ma napady infekcji, tylko że to dźwięk bardzo niepokojący ale oprocz tego nie ma zadnych innych objawow dlatego nie mozna rozpoczac leczenia. Jej chodziło o to żeby nawilżyć pomieszczenie. My ogolnie nie dajemy sztucznej wic C poniewaz maja swoja bogata diete w swieze warzywa - tyle to ja nawet nie jem xD


Wiesz co jak dla mnie to jest bardzo mokry oddech- ma katar i to "wodnisty". Podawaj mu zwiekszona dawke wit c- ile wazy? na kazde 200gr wagi swiniaka daje sie 1 kropelke, a ze chory to zwiekszasz do 2, czyli np wazy 400gr dajesz 4 kropelki. Na Twoim miejscu podawalabym przez ok.tygodnia czasu codziennie. Odpuscilabym rowniez robienie naparow, bo moga zwiekszyc produkcje sluzu, ale decyzje podejmij osobiscie. Moja obawa jest taka, ze jesli nie przejdzie mu do2, 3 dni to moze sie realnie przerodzic we wspomniane zapalenie pluc, a wtedy w ruch pojda antybiotyki, ktore swiniaka dodatkowo oslabia fizycznie. Kiedys moja mlodsza samiczka miala podobny oddech, ale zauwazylam natychmiast, podalam wit c oraz roztwor przegotowanej wody z paroma kropelkami cytryny i odrobine miodu na koncu lyzeczki i od razu do pyszczka ok 5-10ml trudno mi powiedziec, bo podaje na oko. Zapewnic prosiakowi cieple miejsce do wygrzania sie, ja zazwyczaj owijam wtedy w koc. W kazdym badz razie taki specyfik dziala w przypadku moich swiniakow i juz tego samego dni pod wieczor oddech sie unormowal.
Jesli u Ciebie sytuacja chrapliwego oddechu bedzie sie nadal utrzymywala przez kolejne 2, 3 dni sugeruje nastepna wizyte u weterynarza z pomiarem goraczki oraz osluchaniem pluc.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: GalaxySparkle » 30 września 2016, 20:18

KasiaKK pisze:U nas było podobnie - powód - zbyt suche powietrze - odpalamy regularnie nawilżacz powietrza i problem zniknął -_-
Ooo, i to jest kwestia, która mnie b.interesuje. Jakiego nawilżacza używacie? Kiedyś interesowałam się najpopularniejszymi ultradźwiękowymi i zaczęłam szukać info o ich wpływie na świnki. Przy częstotliwościach słyszalnych dla świnek przestraszyłam się ich i kupiłam ewaporacyjny. To był w sumie problem, który mnie ściągnął na to forum, mój pierwszy wątek tutaj: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=79&t=7270


Awatar użytkownika
Darka025
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 września 2016, 21:31
Kontaktowanie:

Re: Problem z wydawaniem dźwięków, 'chrypka'.

Postautor: Darka025 » 1 października 2016, 18:52

Pisałam, że byliśmy u weterynarza, chyba już z milion razy z tym schorzeniem, za każdym razem mówił, że jest zdrowy. Temp. zmierzona, osłuchany, zdjęcie nawet miał robione po operacji oczka, a ma to już od kiedy go kupiłam można by powiedzieć. Proszę Was jeśli chcecie coś poradzić czytajcie cały temat rozmowy, bo to nie ma sensu.
Zapalenie płuc to miał raz, wyzdrowiał. Uwierz mi wyczułabym jego zapalenie płuc na kilometry.
Najgorsze, że ten dźwięk się pogarsza. Żadne nawilżanie, wietrzenie, napary nie pomagają. A naparów miętowych to się boi, haha szalał po klace.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas