Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Postautor: ahimsa » 19 listopada 2017, 13:27

Hej, jest np. karma ratunkowa dr Ziętek (te karmy są różne np. ja podawałam hepatoprotektyczną bo był problem z wątrobą, link jest chyba do podstawowej, ale nawet w tym sklepie hipcio są też takie kierunkowe)
http://hipcio.sklep.pl/produkt/dr-ziete ... yzoni-100g,
ostatecznie można też tę którą stosujesz rozmiękczyć wodą i podawać po trochu strzykawką (bez igły), tutaj dużo było wątków chyba o dokarmianiu, napisałabym więcej, ale jestem na chwilkę dziś, może wcześniej ktoś napisze. Osobiście kiedy mam trudne momenty i już głupio mi dzwonić do swojej lecznicy dzwonie też do innych lecznic, np. do Ogonka w Warszawie,
http://www.ogonek.waw.pl/kontakty.html
dziś lecznica jest czynna do 15.00 czyli nawet nie trzeba dzwonić poza godzinami pracy, w każdym województwie zwykle jest lecznica dla małych ssaków i zwierząt egzotycznych, maja tam sporo takich przypadków i dyżury telefoniczne - zaptytałabym też ile tej karmy podawać, ja dorosłej śwince podawałam co 3 godz. powolutku 4 ml. Z tymi słoiczkami Gerbera nie próbowałam. Moja świnka jak jej trochę na siłę podałam to zjadała takie małe cieniutkie kawałki podłużne ogórka bez skórki. Bobki są ważne. Ciekawe też czemu nie je; są takie leki wzmacniające (ale ja dostałam zalecenie dla mojej świnki dorosłej - jak już coś podjadała, wiadomo było, że może jeść i że nie ma apetytu- a nie wiem, jak jest z małą i w ogóle każdy przypadek jest inny) np.
https://www.swiat4lap.pl/rodicare-appet ... p-808.html
- może można zamówić przez swoją lecznicę (?), osobiście wszystko konsultuję z weterynarzem, czy specjalistyczną lecznicą.
Pozdrawiam, powodzenia!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Postautor: Ptyś i ... » 19 listopada 2017, 14:09

Ogórka nie zje zmielonego, przetartego?
1. Ulubione żarcie knurków.
2. Łatwe w zjedzenie bo przetarte.
Albo w ogóle po co kupować skoro można samemu zmielić warzywa, owoce i dać taką papkę nawet w strzykawce.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Postautor: ahimsa » 20 listopada 2017, 9:51

Na pewno można zmielić warzywa i podać, ale łatwiejsze to jest teoretycznie niż praktycznie :) taka karma ratunkowa zaś ma i ratujące składniki i jest w miarę prosta w obsłudze, zwłaszcza jeśli karmi się świnkę wielokrotnie to i tak samo w sobie jest zajmujące, mnie to mielenie warzyw niezbyt wychodziło, a na karmie ratunkowej jako na podstawowym posiłku byliśmy jakieś około trzy tygodnie (kiedy np. prawie w ogóle nie ruszał sianka) i potem nastąpiła poprawa i Bursztynek zaczął więcej sam jeść... Ogórek po prostu on sam łapał do pyszczka takie małe kawałeczki łatwe do pogryzienia - bo mieliśmy z tym problem, też sięgał z czasem po świeże mniszki, krwawnik, bazylię, seler naciowy... Owoce u nas akurat lekarz odradził, bo były wzdęcia i zaparcia i cukry pogarszałyby stan, ale jak jest wszystko okay z brzuszkiem, to czemu nie...

Niestety boję się że zmierzamy tu do pytania o to, czy lekarz jest specjalistą od świnek... ;) :) Mam nadzieję, że u Zuzanki lepiej, pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Postautor: Ptyś i ... » 20 listopada 2017, 14:00

Dobra. Ta jest specjalistyczna. Pro po zmierzania to przecież nie musimy chyba, nie?

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Wiktoria85
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2017, 10:07
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Zuzanna
Kontaktowanie:

Re: Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Postautor: Wiktoria85 » 20 listopada 2017, 19:41

Witam. Nie mam zbyt dobrych wieści o Zuzance. Jest strasznie osłabiona mimo karmienia przez strzykawkę. Dzisiaj nawet nie miala siły sama wstac.... A wczoraj już się cieszyliśmy bo zagwizdała jak tylko poczuła zapach ogórka. Dzisiaj rano nawet zjadła kawałek pietrzuszki. Po południu się pogorszyło :( Mam tylko nadzieje jeszcze,że będzie jeszcze walczyła. Choć mam dziwne uczucie w serduchu,że nadejdzie najgorsze... :(


Awatar użytkownika
Wiktoria85
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 29 października 2017, 10:07
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Zuzanna
Kontaktowanie:

Re: Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Postautor: Wiktoria85 » 21 listopada 2017, 18:47

Zuzanka niestety umarła... :( :( :( Nie cierpi już, ale zostawiła ogromną dziurę w sercu mimo, że była u Nas tak krótko...


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Postautor: ahimsa » 21 listopada 2017, 20:06

Oj przykro mi, miejmy nadzieję, że kiedyś się tam wszyscy spotkamy zdrowi i szczęśliwi...


Eva21
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 11 listopada 2017, 0:51
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: Kichanie, drapanie, utrata równowagi

Postautor: Eva21 » 21 listopada 2017, 20:14

Wiktoria85 pisze:Zuzanka niestety umarła... :( :( :( Nie cierpi już, ale zostawiła ogromną dziurę w sercu mimo, że była u Nas tak krótko...


Przykro mi :(


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas