Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Krew z nosa

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Eva21
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 11 listopada 2017, 0:51
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Eva21 » 12 listopada 2017, 8:57

Dlatego jadę jutro do specjalisty do Wrocławia bo wiedzę, że tutaj u mnie na miejscu już jej nie pomogą. Dzięki za informacje ;)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Kluzka » 12 listopada 2017, 9:25

Raczej nie trzeba, zwykle nie ma dużego ruchu. Przychodzisz, rejestrujesz się, tzn zakładasz jakby kartę zwierzaka i czekasz. Raczej kolejek nie ma, można ewentualnie zadzwonić godzinkę przed i się dowiedzieć jak wygląda sytuacja na poczekalni. :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Eva21
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 11 listopada 2017, 0:51
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Eva21 » 12 listopada 2017, 9:54

Kluzka pisze:Raczej nie trzeba, zwykle nie ma dużego ruchu. Przychodzisz, rejestrujesz się, tzn zakładasz jakby kartę zwierzaka i czekasz. Raczej kolejek nie ma, można ewentualnie zadzwonić godzinkę przed i się dowiedzieć jak wygląda sytuacja na poczekalni. :)


Dziękuję bardzo za informacje, jutro z rana przedzwonie do nich :) a wiesz może czy dra Piasecki przyjmuje jutro od 16 do 20 ? Bo tylko o tej mogę jechać a czytałam, że o tej godzinie jest.


Eva21
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 11 listopada 2017, 0:51
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Eva21 » 13 listopada 2017, 21:58

Właśnie niedawno wróciłam od weterynarza i była usypiana moj świnka żeby zrobić endoskopie nosa i wyszło, że może miała obce ciało w nosku wykichała je i zrobił się stan zapalny albo ma zmiany nowotwore i dr Piasecki przepisał mi krople do nosa z antybiotykiem i po 5 dniach mam do niego zadzwonić i powiedzieć czy są jakieś zmiany (tzn. że kichając nie leci jej krew) a jak nie pomoże to będziemy robić tomografie.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Kluzka » 14 listopada 2017, 10:22

Dobrze, że piszesz. Oby to był tylko stan zapalny, trzymam kciuki.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Eva21
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 11 listopada 2017, 0:51
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Eva21 » 14 listopada 2017, 13:17

Kluzka pisze:Dobrze, że piszesz. Oby to był tylko stan zapalny, trzymam kciuki.


Chciałabym aby był to tylko stan zapalny, ale co by nie było to zrobię wszystko aby ją wyleczyć. Dobrze, że poleciłaś mi dr Piaseckiego bo dużo rzeczy się od niego dowiedziałam a u mnie wszystko mówili na odwrót i źle postępowałam ale od tej pory będę robić tak jak mi polecał dr Piasecki. U siebie w Wałbrzychu jak chodziłam ze świnkami regularnie na kontrolę to mówili, że jestem nadopiekuncza a dr Piasecki powiedział, że profilaktyczne badania są wskazane i lepiej przyjechać dzień wcześniej niż późnej. Poświęcił mi swoją uwagę, czas i odpowiadał na moje wszystkie pytania. W razie pytań mam do niego dzwonić ;)


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Kluzka » 14 listopada 2017, 14:44

Wałbrzych miasto cudów, nie? ;)
Jedynym, moim skromnym zdaniem, weterynarzem na ostatnią chwilę, wiesz, tak już zupełnie awaryjnie, jeśli nie ma do Wro pociagów/transportu - jest dr Skwira. Chęci ma dobre i jakieś minimalne pojęcie, nie zabiera się za coś, czego nie potrafi. Właśnie ona wieeeleeee lat temu poleciła mi dra Piaseckiego, kiedy mojej skinny wyskoczyły guzy na skórze.
Ale poziom weterynarzy w Wch to już w ogóle abstrakcja, strach chodzić nawet z psem czy kotem.
Koniec końców, do Wrocławia nie jest aż tak daleko na szczęście.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Ptyś i ... » 14 listopada 2017, 14:46

Życzę stanu zapalnego twojej świnki.
PS: Jak widzicie z kontekstu historii nawet życzenie choroby może być dobre. :love:

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: MixQQ » 14 listopada 2017, 15:40

@Eva21
A w czym pierzesz drybed? Ja jak swojemu prałem w jakiś pachnących środkach to miał nos przez 2 dni zawalony, teraz tylko antyalergiczny płyn i jest wszystko okej.
Zresztą alergia nie przechodzi od razu, mojemu po zakupie DB dopiero po 2 tygodniach ustąpiła.

Dodam jeszcze, że może być bardzo wrażliwa na różnorakie perfumy i inne takie pierdoły, wystarczy kilka godzin intensywnego zapachu aby prosiak już miał problemy z nosem


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Krew z nosa

Postautor: Ptyś i ... » 14 listopada 2017, 15:50

mixqq skąd to wiesz? Na SPŚM tego nie ma.
Chyba masz rację. Może to właśnie to...
Zły płyn do prania.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

  • Dołącz do nas