Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łysienie świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: ita79 » 14 listopada 2017, 0:06

Mańka912 pisze: Ja naprzyklad nie chciałabym żeby ktoś przychodził mi i zwiedzal mój dom bo twierdzi że chce dobrze dla świnki ale mniejsza z tym.


..a właśnie to powinno być wręcz narzucone przez prawo. Każdy kto chce nabyć jakiegokolwiek zwierzaka powinien przechodzić jakąś weryfikację, bo to co się dzieje później z większością z nich woła o pomstę do nieba.
Zaczyna się "o jakie piękne maleńkie .. ja chcę (albo - mamo, weź mi) " ..Mija miesiąc , dwa , trzy, zwierzak podrósł, nie jest już tak słodki i ma sporo wymagań ( też finansowych) - i wtedy 50 % właścicieli zastanawia się jak tu oddać, odsprzedać zwierzątko w najlepszym wypadku. Są niestety i tacy co pozostawiają je u siebie krzywdząc sadystycznie - udając, że to dodatkowy przedmiot w domu, zapominając o karmieniu , też i piciu, o leczeniu, o tym by choć spojrzeć czy jeszcze żyje.. ostatecznie wyrzucając na ulicę skrajnie wycieńczone stworzenie - NIESTETY SYTUACJE REALNE ...

Tych przypadków jest tak wiele, że NA KAŻDYM KROKU TRZEBA PRZYPOMINAĆ O TRAGEDIACH JAKIE NIOSĄ ZE SOBĄ PSEUDOHODOWLE !


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Kluzka » 14 listopada 2017, 10:47

Mańka912 pisze:Ja naprzyklad nie chciałabym żeby ktoś przychodził mi i zwiedzal mój dom bo twierdzi że chce dobrze dla świnki


Ja na przykład chciałabym, żeby głupi ludzie nie mieli zwierząt. Albo żeby istniało coś w stylu pozwolenia na posiadanie żywej istoty. Albo testy na inteligencję przed przyjęciem zwierzaka. Ludzie popełniają błędy, chodzi o to, żeby je zauważyć i naprawić. Ja też kiedyś, 6 czy 7 lat temu miałam prosiaka z zoologicznego. Nie ma ludzi bezbłędnych i wszystkowiedzących. Chodzi o to, żeby przestać te błędy popełniać i starać się je naprawić.
To, co piszesz, jest bez sensu i nie ma żadnej logicznej podstawy. Jeśli świniaki mają trafić w dobr warunki, to trzeba najpierw je sprawdzić - to chyba oczywiste.
I będę ciąglę mówić o jednym i tym samym, będę stygmatyzować głupotę ludzi i będę się powtarzać na tym forum tyle razy, ile to będzie konieczne. Przestanę naskakiwać na ludzi dopiero wtedy, kiedy oni przestaną krzywdzić zwierzęta.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: ahimsa » 14 listopada 2017, 13:16

A ciekawe, tak po prostu z ciekawości :) - jak z kotletem schabowym lub drobiowym (?), czy spożywamy mięso i jeśli tak, to czy wyłącznie z wolnego wybiegu itd. - tych wszystkich standardów... (?) ;) :)
Ale też się zgadzam z tą koncepcją pozwoleń, na pewno ograniczyłoby to stopień nieodpowiedzialności, ale inteligencja sama w sobie, cóż, czasem ktoś nie jest tak inteligentny, ale ma dobre serduszko i jak piszesz Kluzka, chce się uczyć; ma dużo empatii; rozumiem masz na myśli głupotę taką bardziej po prostu brak mądrości serca, ignorancję, niekoniecznie tą sprawność intelektu, choć niewątpliwie zazwyczaj ona bardzo pomaga w życiu i uczeniu się ;) :)


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Ptyś i ... » 14 listopada 2017, 14:49

Mańka i teraz Kluzka udaje, że nikt nic nie napisał. Taka ona już jest. Po za tym po co w SPŚM forum adopcyjne? Zastanów się Kluzka.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas