Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łysienie świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
naira2
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 listopada 2017, 20:18
Kontaktowanie:

Łysienie świnki

Postautor: naira2 » 12 listopada 2017, 20:25

Witam!
Kochani jestem tu nowa może już ktoś pytał ale zależy mi na czasie. Dziś zauważyłam że moja świnka ma mniej sierści na jednym boku co może być przyczyną? Dodam że 1.11 urodziła maluchy może to coś powiązane?


Awatar użytkownika

Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Mańka912 » 13 listopada 2017, 8:12

Możliwe że że stresu wygrzya lub wydrapuje sobie sierść. Czy to jej pierwszy poród? Bo tak to może w że sobie nie radzi i odreagowywuje to na sobie. Obserwuj ją żeby nie zrobiła tego do krwi, może maluchy jej trochę dokuczaja. Radzę obserwacje, a w razie ran do krwi radzę iść do weterynarza powinien dać jakieś mieści na gojenie ran


naira2
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 listopada 2017, 20:18
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: naira2 » 13 listopada 2017, 8:34

Jest to już 3 poród


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Kluzka » 13 listopada 2017, 13:07

Wyjaśnisz, czemu świnka rodziła 3 razy? Wiesz, że zabronione jest prowadzenie pseudohodowli i rozmnażanie na własną rekę, nie posiadając zarejestrowanej hodowli? Wiesz również, że to cud, że świnka po 3 porodach w ogóle żyje?

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Dona » 13 listopada 2017, 16:59

Kluzka pisze:Wyjaśnisz, czemu świnka rodziła 3 razy? Wiesz, że zabronione jest prowadzenie pseudohodowli i rozmnażanie na własną rekę, nie posiadając zarejestrowanej hodowli? Wiesz również, że to cud, że świnka po 3 porodach w ogóle żyje?

Nie do końca się zgodzę. Ciąża i poród to naturalne procesy u gryzoni i stanowi to zagrożenie tylko w sytuacji gdy świnka jest za młoda albo ma powyżej 1 roku i nie rodziła. Natomiast rozmnażając celowo świnki trzeba mieć o tym pojęcie. Zadbać odpowiednio o dietę, wiedzieć co moze stanowić niebezpieczeństwo. No i pytanie w jakim celu? Na sprzedaż? To rzeczywiście zakazana pseudohodowla. A nie sądzę że 3 razy urodziła bo chciałaś mieć duże stadko. Poza tym jest tyle swinek do zaadoptowania ze celowe rozmnażanie nie jest popieranie przez żadne forum miłośników tych zwierząt. I na twoim przykładzie widać że niestety tej wiedzy masz za mało. Obstawiam za ubogą dietę, zbytnie wycieńczenie świnki będące wynikiem ciąży po ciąży.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Ptyś i ... » 13 listopada 2017, 17:22

Kluzka wiesz co. Ze strony "NIE" powoli stawiam stopy do "TAK". To wymaga uwagi, cierpliwości i wysiłku. Ona urodziła już trzy razy i chyba wszystko oki. No może nie licząc tego.

Może jednak to złe?

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

naira2
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 listopada 2017, 20:18
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: naira2 » 13 listopada 2017, 19:14

Ciąże nie były jedna po drugiej mam już sporo te świnki i wiem że jak by była jedna po drugiej to samica mogłaby nie przeżyć, a świnek nigdy nie sprzedaję tylko oddaję w dobre ręce za każdym razem. Tu gdzie mieszkam nie ma zoologicznego a ludzie chętniej wezmą świnkę z wiadomego źródła niż ze skepu. Faktem jest iż zmieniłam im karmę od jakiegoś czasu i możliwe że to może być przyczyną jednak obawiałem się że to jest choroba jakaś zdj niestety nie udało się załączyć.


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Ptyś i ... » 13 listopada 2017, 21:06

naira2 pisze:Ciąże nie były jedna po drugiej mam już sporo te świnki i wiem że jak by była jedna po drugiej to samica mogłaby nie przeżyć, a świnek nigdy nie sprzedaję tylko oddaję w dobre ręce za każdym razem. Tu gdzie mieszkam nie ma zoologicznego a ludzie chętniej wezmą świnkę z wiadomego źródła niż ze skepu.

Doprowadź do bankructwa sklepu. Wywieś reklamę: "Świnki trzymane poza królikami. Trzymane w dobrych warunkach" i po sprawie. :tooth:

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Kluzka » 13 listopada 2017, 21:20

Bardziej byś się przydała, reklamując SPŚM, jeśl chcesz, żeby ludzie mieli świnkę z dobrego źródła. Wiesz cokolwiek o genetyce? O tym, że zły dobór koloru futra parki może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi u młodych? Nie jesteś hodowcą, nie baw się w boga dla własnej frajdy. Zajmij się lepiej tymi zwierzętami, zamiast je katować.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Mańka912
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 17 grudnia 2016, 20:50
Świnki morskie: Maniek i Wiewiór
Kontaktowanie:

Re: Łysienie świnki

Postautor: Mańka912 » 13 listopada 2017, 22:00

Kluza ja wiem ze chcesz dobrze ale mówisz ciągle o jednym i tym samym, niektórzy ludzie mają rozum i wiedzą co robią. Ja naprzyklad nie chciałabym żeby ktoś przychodził mi i zwiedzal mój dom bo twierdzi że chce dobrze dla świnki ale mniejsza z tym. Robi to to jej decyzja. Mam nadzieję że świnice nic nie jest poważnego
PS. Mam dwie świnki i obie z zoologicznego mając świadomość że istnieje adopcja ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas