Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
HelloKokos&Antek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2017, 20:11
Kontaktowanie:

Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: HelloKokos&Antek » 14 listopada 2017, 20:23

Hej ! Jestem tu nowa i na wstępie przepraszam za wszelkie błędy jak wybór kategorii itp. Jakiś 1,5 miesiąca temu kupiłam pierwsza świnkę Kokosa odrazu dostał 5-gwiazdkowy hotel i wszystko co najlepsze ! Nie minęły 2 dni dokupiłam mu cudownego przyjaciela Antka :) początki były ciężkie - ogólnie bardzo dzikuski z nich :D nic się nie działo , poszliśmy na kontrole - okazało się ze maja jajeczka wszolow - zaczęliśmy leczenie , mieliśmy stawić się na druga dawkę za około 10 dni , niestety musieliśmy się wybrać z Antkiem nieco wcześniej - na końcu pleców zaczęły robic się rany świnka bardzo się drapała i wypadło trochę sierści ... do tego katar i strasznie wyglądający nos ... okazało się ze ze bez antybiotyku i dodatkowej witaminy C oraz smarowania maścią ran się nie obejdzie ... dostawała tak przez około 5 dni No i na szczęście się polepszyło , poszliśmy na druga dawkę odrobaczania ... a potem na trzecia - niestety zauważyłam ze znowu robi się mały strupek i jk narazie mam go tylko smarować Ale zauważyłam ze teraz bobki Antka są miękkie zdążają się niekształtne ... co za tym idzie - obie świnki są brudne bo oczywiście po tym chodzą ... - kąpanie odpada bo to strasznie dzikie świnki wsytskeigo się boja i nic im się jie podoba - choć jk siedzą w klatce - to pierwsze do przychodzenia , sadze ze jutro znowu wybiorę się do weterynarza ... ale już już nie wiem co robić ... co może być przyczyna ... skąd to się bierze ... maja wszystko jedzą wszystko maja ciepło ... może jakieś rady ? Cokolwiek ? Pozdrawiam i dziękuje!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: Kluzka » 14 listopada 2017, 21:16

Do jakiego weterynarza zabrałaś świnki? Był to polecany specjalista? Czy zwykły, taki od psów i kotów?

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

HelloKokos&Antek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2017, 20:11
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: HelloKokos&Antek » 14 listopada 2017, 21:22

Kluzka pisze:Do jakiego weterynarza zabrałaś świnki? Był to polecany specjalista? Czy zwykły, taki od psów i kotów?


Do weterynarza nie mam zastrzeżeń naprawdę specjalista z sercem , był to polecony specjalista który ma duże doświadczenie przy gryzoniach ;)


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: Kluzka » 14 listopada 2017, 21:26


If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

HelloKokos&Antek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2017, 20:11
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: HelloKokos&Antek » 14 listopada 2017, 21:45

Kluzka pisze:http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php?option=com_content&view=article&id=90&Itemid=92
Ktoś z tej listy, tak?


Może nie aż tak „świnkowy” weterynarz , ale ten do którego ja chodzę - prowadzi inne świnki moich znajomych, mojego chomika tez leczył i nie było zastrzeżeń poza tym opinie na temat tego weterynarza było dobre


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: Kluzka » 15 listopada 2017, 21:06

Ma tytuł specjalisty od zwierząt egzotycznych? Wątpię. Serio - pójdź do któregoś z w/w. Świnki nie są w najlepszym stanie, lepiej, żeby zbadał je ktoś, kto się na nich zna. Ogólne osłabenie organizmu przez podane leki, do tego pasożyty na skórze i niekształtne boby. Leczenia nie może prowadzić byle kto, bo choćby nie wiem jak miał dobre chęci - czasem to trochę za mało. Nie wystarczy tu tylko przepisać kolejnych leków. Prosiaki potrzebują teraz kompleksowych badań, bo choć nie wyglądają, mogą ukrywać poważne choroby lub konkretne osłabienie.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: Dona » 15 listopada 2017, 21:23

Czy świnka która bierze antybiotyk, dostaje też probiotyk? Jest to bardzo ważne, inaczej dostanie biegunkę. Jeśli bobki robią się miękkie, można podać troszkę smecty, rozmieszanej z wodą. Na czas miękkich bobków, odstaw warzywa. Na razie podawaj karmę, dużo dobrego siana i suszone zioła i warzywa. Świeże warzywa wprowadź ostrożnie po unormowaniu się bobków. Probiotyk najlepszy jest taki dla gryzoni, ale możesz też podać zwykły lakcid. Podaje się go do 3 tygodni po zakończeniu antybiotyku, najlepiej małą strzykawką, np insulinówką, bezpośrednio do pysia. A jak z apetytem u świnkę?


HelloKokos&Antek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2017, 20:11
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: HelloKokos&Antek » 15 listopada 2017, 22:25

Dona pisze:Czy świnka która bierze antybiotyk, dostaje też probiotyk? Jest to bardzo ważne, inaczej dostanie biegunkę. Jeśli bobki robią się miękkie, można podać troszkę smecty, rozmieszanej z wodą. Na czas miękkich bobków, odstaw warzywa. Na razie podawaj karmę, dużo dobrego siana i suszone zioła i warzywa. Świeże warzywa wprowadź ostrożnie po unormowaniu się bobków. Probiotyk najlepszy jest taki dla gryzoni, ale możesz też podać zwykły lakcid. Podaje się go do 3 tygodni po zakończeniu antybiotyku, najlepiej małą strzykawką, np insulinówką, bezpośrednio do pysia. A jak z apetytem u świnkę?


Tak maja probiotyk , a co do samopoczucia i apetytu jest na piątkę ! Świnka jest wesoła i nie wyglada na chora , problemy skórne już się zakończyły , tylko teraz problem jest z tymi.bobkami , właśnie wstrzymałam się z warzywami i narazie tylko sucha karma i sianko :)


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: Ptyś i ... » 16 listopada 2017, 14:29

Po czym je puszczasz? Co ile sprzątasz? Jeśli lubisz by było czysto to nie dziwię się, że mówisz, że są brudne. Świnka morska = pa pa czysty pokój.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

HelloKokos&Antek
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 listopada 2017, 20:11
Kontaktowanie:

Re: Cała seria niepowodzeń ze świnkami pomocy !

Postautor: HelloKokos&Antek » 18 listopada 2017, 10:26

Ptyś i ... pisze:Po czym je puszczasz? Co ile sprzątasz? Jeśli lubisz by było czysto to nie dziwię się, że mówisz, że są brudne. Świnka morska = pa pa czysty pokój.


Świnki są na vet bed’zie , odkurzane bobki maja codzinnie, a problem jest w tym ze świnka zrobi kupę i po prostu w nią wchodzi, a ze ta kupa nie jest takiej konsystencji jak ma być to maja brudne łapy - a tak być nie powinno , No niestety nie da się sprzątać po świnkach po każdym bobku ...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

  • Dołącz do nas