Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

POMOCY !

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
rovakmontede
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 listopada 2017, 0:04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Świnki morskie: Fredek (*)
Gibon :D
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: rovakmontede » 20 listopada 2017, 2:35

niestety męczył ok 2,5 godz. Robiłem reanimacje gdy widziałem że nie oddycha, robilem masaz serca, i sztuczne oodychanie i niestety (*)


Awatar użytkownika

Eva21
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 11 listopada 2017, 0:51
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: Eva21 » 20 listopada 2017, 7:30

rovakmontede pisze:niestety męczył ok 2,5 godz. Robiłem reanimacje gdy widziałem że nie oddycha, robilem masaz serca, i sztuczne oodychanie i niestety (*)


:( przykro mi :( ja też pochowałam w marcu świnkę bo niestety nie dali radę ją uratować i odeszła na moich oczach :(


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: Kluzka » 20 listopada 2017, 11:02

Następnym razem w takiej sytuacji wykaz się inteligencją i odwiedź weterynarza. Poniekąd nie zrobiłeś nic sensownego, żeby prosiaka uratować. W awaryjnych sytuacjach dzwoni się do specjalisty, a nie szuka pomocy na forum, które od dobrych dwóch lat umiera.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

rovakmontede
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 listopada 2017, 0:04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Świnki morskie: Fredek (*)
Gibon :D
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: rovakmontede » 20 listopada 2017, 11:18

Kluzka pisze:Następnym razem w takiej sytuacji wykaz się inteligencją i odwiedź weterynarza. Poniekąd nie zrobiłeś nic sensownego, żeby prosiaka uratować. W awaryjnych sytuacjach dzwoni się do specjalisty, a nie szuka pomocy na forum, które od dobrych dwóch lat umiera.

co miałem zrobić ok. 60 km do gdanska u mnie w miescie od 7:30 najszybciej był i bym nawet nie zdazyl dojechać krwawił z buzi lub nosa albo oba zdechł po ok 2godz , nie mam samochodu.Robiłem masaż serca i sztuczne oddychanie jak widziałem że klatka piersiowa sie nie rusza :(


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: MixQQ » 20 listopada 2017, 13:56

rovakmontede pisze:mam 60 km do gdanska ale nawet nie znam tego miasta. da sie jakosc w domowy sposob pomoc ?

Domowe sposoby nawet na ludzkie choroby są mało skuteczne, a co dopiero na zwierzaki. Ja jedynie co posiadam w apteczce to Bio-Lapis, na nagłe sytuacje.
Na przyszłość obdzwoń miejscowych wetów i obadaj czy któryś ma jakiekolwiek doświadczenie. Również mam bardzo daleko do specjalistów. Ja w swoim mieście, szukałem, dzwoniłem i znalazłem solidnego weta, który poskładał mojego prosiaka do kupy z naprawdę ciężkiej sytuacji.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: Darom » 20 listopada 2017, 16:24

rovakmontede pisze:niestety męczył ok 2,5 godz. Robiłem reanimacje gdy widziałem że nie oddycha, robilem masaz serca, i sztuczne oodychanie i niestety (*)

Ciekawy jestem czym robiles tą reanimację :?: I czym robiłeś sztuczne oddychanie :?: robiłeś śwince usta -
usta :?: :sleepy:
Kluzka pisze: forum, które od dobrych dwóch lat umiera.

To zlikwidować to forum i już :!:


Awatar użytkownika
Lunaloo!
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 20 listopada 2017, 21:27
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: Lunaloo! » 20 listopada 2017, 21:53

Nie znam się na chorobach, ale wiem, że weterynarz musi zbadać chorą świnkę, bo niczego się nie dowiesz.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: Dona » 21 listopada 2017, 16:55

Czy ktoś z negatywnie komentujących spojżał na godzinę w jakiej pisany był post?? O północy świnka nagle zachorowała i po 2 rano odeszła za tęczowy most. Większość z nas o tej godzinie śpi, więc nawet by nie zauważyło że z prosiaczkiem coś się dzieje. Tutaj właściciel był przynajmniej obok i co umiał to robił. Nie jest weterynarzem jak większość z nas i nie potrafił postawić diagnozy. Ja mieszkam w większym mieście u u nas nie ma pogotowia dla świnek, a co dopiero w małych miastach. Do weterynarza też mogłabym pojechać dopiero o 8 rano. Nie traktujmy tak się nawzajem, nie krytykujmy bezmyślnie. Właściciel tego prosiaczka i tak cierpi.


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: Sandratn » 21 listopada 2017, 17:14

Zgadzam się z Dona.
O północy wiele nie zdziałamy... :(
A jestem pewna że właściciel świnki robił co w jego mocy.


rovakmontede
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 20 listopada 2017, 0:04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Świnki morskie: Fredek (*)
Gibon :D
Kontaktowanie:

Re: POMOCY !

Postautor: rovakmontede » 21 listopada 2017, 17:43

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA MIŁE SŁOWA


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas