Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Choroba skory skinny?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
PattMatt
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2017, 8:11
Kontaktowanie:

Choroba skory skinny?

Postautor: PattMatt » 22 listopada 2017, 8:25

Witam, od dwóch dni posiadam świnkę skinny. Świnkę odkupiłam od właściciela który strasznie ja zaniedbał a była z nim niecałe 4msc. Jak wzięłam ja pierwszy raz na ręce na bluzie zostały czarne brudne plamy. Myślałam ze ze względu na to ze świniak żył w okropnych warunkach( podejrzewam ze w klatce sprzątane miała baaaaardzo rzadko)była poprostu brudna. Wiem ze to nieodpowiednia pora na kąpiel ale wczoraj ja wykąpałam i nasmarowalam oliwka bo myślałam ze chociaż teoche ja „odświeże” a świnka poczuje sie lepiej. Jednak na rękach dalej zostają brudne plamy. Nie wiem czy to schodzi jej skora i być moze to jakaś choroba skory cxy poprostu dalej jest brudna?? Pan który ja wcześniej miał miał piec kaflowy w domu i dosyć brudne mieszkanie.Starałam sie jak najlepiej ja w czasie kąpieli umyć ale z racji tego ze jest ze mną 2 dni nie chce za bardzo ani brać sie na ręce ani dotykać. Proszę o pomoc czy to choroba czy Moze nadal brud/sadza?a moze to normalne u skinny ze tak jak u człowieka łuszczy jej sie skora??


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Choroba skory skinny?

Postautor: Ptyś i ... » 22 listopada 2017, 16:34

Skąd się to bierze to coś? Jak ją weźmiesz to popatrz czy to skóra czy to co.
Oj biedny prosiek. :( Nie wydaje mi się, żeby sadzę z pieca pomylić z łuszczącą się skórą...

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

PattMatt
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2017, 8:11
Kontaktowanie:

Re: Choroba skory skinny?

Postautor: PattMatt » 22 listopada 2017, 17:23

Cieżko określić co to dokładnie bardziej wydaje mi sie ze skora.nie wyglada to na grzybice. Po kąpieli dosyć mocno nasmarowalam ja oliwka i inaczej reaguje juz na dotyk wcześniej jakby ja ta skora bolała po oliwce lepiej wiec moze poprostu była mocno przesuszona a to co zostaje to złuszczający sie stary suchy naskórek



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas