Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

"Chore" oczko. Problem.

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Świnkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 3 grudnia 2017, 12:27
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Świnki morskie: Leoś, Lucjan
Kontaktowanie:

"Chore" oczko. Problem.

Postautor: Świnkomaniaczka » 3 grudnia 2017, 13:09

Mam dwie świnki. Jedna, z moich informacji, jest cuy'em. Od początku sierpnia zaczęło się dziać coś z prawdopodobnie lewym okiem. Nie ropieje, po prostu pokrywa je taka jakby błona. Nie jestem lekarzem weterynarii, a posiadanie świnek wynika z mojego hobby. Po prostu uwielbiam te zwierzęta, ale wracając do oczka - byłam u lekarza weterynarii, w październiku, oglądnął, poświecił latarką, coś powiedział, że podobno jest to jakaś blizna, powinna się zagoić... Jednak ona od dwóch miesięcy jeszcze bardziej narasta, wydaje mi się, że Lucjan - świnka, o której mowa, widzi na to oczko, ponieważ nie ma większych problemów i nie rozgląda się na boki gdy słyszy np. szelest reklamówki. Wolę się upewnić, może ktoś również miał taki problem, jednak wiem, że pisanie na forum to nie jest to samo co wizyta u weta.

Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi. Z Luckiem udam się do specjalisty tylko jak będę mogła, a na razie pójdę do drugiego weta :)
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2017, 14:57 przez Świnkomaniaczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Daj jeść! - zapewne to bym usłyszała, jakbym rozumiała świnkowy. :kiss:

https://swinkimorskiell.blogspot.com/ < nowy post!!

Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: ahimsa » 3 grudnia 2017, 13:26

Hej, tutaj był podobny wątek - może błona Twojej świnki jest podobna? Taką najtrafniejszą diagnozę może pewnie dać weterynarz specjalista od małych ssaków, zwierząt egzotycznych... Pozdrawiam :)
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... mo#p170799


Awatar użytkownika
Świnkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 3 grudnia 2017, 12:27
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Świnki morskie: Leoś, Lucjan
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: Świnkomaniaczka » 3 grudnia 2017, 13:43

ahimsa pisze:Hej, tutaj był podobny wątek - może błona Twojej świnki jest podobna? Taką najtrafniejszą diagnozę może pewnie dać weterynarz specjalista od małych ssaków, zwierząt egzotycznych... Pozdrawiam :)
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... mo#p170799


Dziękuję, oko Lucka wygląda podobnie. Niestety nie mam możliwości ruszyć się z miasta, ewentualnie dopiero w styczniu, a tutaj są tylko lekarze - dwóch lekarzy, od psów i kotów. Udam się do tego drugiego, zobaczymy, co powie.

Daj jeść! - zapewne to bym usłyszała, jakbym rozumiała świnkowy. :kiss:

https://swinkimorskiell.blogspot.com/ < nowy post!!

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: Kluzka » 3 grudnia 2017, 14:13

Udaj się do specjalisty i nie ryzykuj zdrowia i życia prosiaka. Weterynarz od psów nic nie pomoże, ewentualnie tylko zaszkodzi.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: Ptyś i ... » 3 grudnia 2017, 14:28

Bo oni tylko umią powiedzieć byle co niż wypłoszyć klienta. Zapraszam na największy temat w dziale o sklepach zoologicznych o mądrościach sprzedawców.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Świnkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 3 grudnia 2017, 12:27
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Świnki morskie: Leoś, Lucjan
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: Świnkomaniaczka » 3 grudnia 2017, 14:37

Dziękuję, do specjalisty pojadę, tylko jak będę mogła. Mam zamiar pójść do tego drugiego, zobaczymy co powie. Nie narzekam na pracę weterynarzy w moim mieście, potrafią pomóc, jednak nie mam pewności co do diagnozy lekarza weterynarii, którego odwiedzają moje prosiaki.

Edit:
Kluzka pisze:Udaj się do specjalisty i nie ryzykuj zdrowia i życia prosiaka. Weterynarz od psów nic nie pomoże, ewentualnie tylko zaszkodzi.

Widzę, że jesteś (jest Pani) - nie wiem jak się odnosić - z województwa dolnośląskiego, może polecasz dobrego specjalistę w tym obrębie?
Ostatnio zmieniony 2 stycznia 2018, 12:38 przez Engi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie piszemy posta pod postem, nast??pnym razem u??yj opcji edytuj.

Daj jeść! - zapewne to bym usłyszała, jakbym rozumiała świnkowy. :kiss:

https://swinkimorskiell.blogspot.com/ < nowy post!!

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: Kluzka » 3 grudnia 2017, 15:24

Wrocław - przychodnia Zwierzyniec. Polecam z całego serca dra Piaseckiego i panią dr Dorotkę (innych lekarzy miałam przyjemność spotkać tylko kilka razy, staram się prowadzić choroby tylko u tej dwójki). Wyciągali moje prosięta z niejednej opresji, to specjaliści, którzy z sercem podchodzą do swojej pracy. Aktualnie prowadzimy trzy ciąże po trzy młode, więc mamy wesoło. Mieszkam w Wałbrzychu, więc dojazd zajmuje mi około godzinki, niestety przez ostatnie dwa miesiące jestem tam co tydzień. Nie żałuję ani trochę, bo wiem, że świnki są w najlepszych rękach i z czystym sumieniem polecam tę lecznicę.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Świnkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 3 grudnia 2017, 12:27
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Świnki morskie: Leoś, Lucjan
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: Świnkomaniaczka » 2 stycznia 2018, 12:20

Drugi wet dał dzisiaj antybiotyk. Mam nadzieję, że pomoże. Trzymajcie kciuki.

Daj jeść! - zapewne to bym usłyszała, jakbym rozumiała świnkowy. :kiss:

https://swinkimorskiell.blogspot.com/ < nowy post!!

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: Renika » 3 stycznia 2018, 0:49

Jaki podajesz antybiotyk? Doustnie czy krople do oczu?


Awatar użytkownika
Świnkomaniaczka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 3 grudnia 2017, 12:27
Lokalizacja: Lwówek Śląski
Świnki morskie: Leoś, Lucjan
Kontaktowanie:

Re: "Chore" oczko. Problem.

Postautor: Świnkomaniaczka » 5 stycznia 2018, 19:57

Krople do oczu - gentamycyna.

Daj jeść! - zapewne to bym usłyszała, jakbym rozumiała świnkowy. :kiss:

https://swinkimorskiell.blogspot.com/ < nowy post!!

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas