Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Leczenie grzybicy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Sigrun
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 lutego 2017, 15:46
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Beza, Ganzi, Doris, Bunia [*], Czarna [*]
Kontaktowanie:

Leczenie grzybicy

Postautor: Sigrun » 9 grudnia 2017, 15:00

Witam serdecznie. :)
Tydzień temu u świnek zdiagnozowano grzybicę i wysłano wysłano próbki do badań, aby mieć stuprocentową pewność. Tego samego dnia wdrożono leczenie, które polegało na wcieraniu w strupki roztworu Imaverolu przez 4 dni. Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej. Od początku wiedziałam, że nacieranie nie wystarczy. ;) Jedna ze świnek ma naprawdę sporo tych strupów, inna zaś aktualnie nie ma ich w ogóle (przed nacieraniem kilka miała, ale wciąż się drapie jak szalona), więc zasugerowałam przepisanie czegoś, w czym mogłabym je wykąpać. To bardziej praktyczne w przypadku najbardziej poszkodowanego prosiaka. :) Dostałam w strzykawce 10 ml preparatu, który mam mieszać z wodą i raz na tydzień kąpać w tym prośki (jego nazwy nie znam, ale baaardzo śmierdzi, kolorek malinowy). Moja niepewność zaczyna się przy leku podawanym z jedzeniem. Jak mam to robić? Raz dziennie mam podawać świnkom 1/5 tabletki ketokonazolu razem z żarełkiem. Czy ktoś mógłby mnie poinstruować - jak? I przede wszystkim czy to dobry lek dla świnki? Niestety w internecie nie znalazłam odpowiedzi na to pytanie. :(
Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc. :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Leczenie grzybicy

Postautor: Renika » 10 grudnia 2017, 1:41

Ja podaję rozkruszone tabletki na plasterku ogórka, arbuza lub jabłka (tak aby świnka nie poczuła smaku leku, czasami robię takie "kanapki" z warzyw :)). O leczeniu grzybicy i lekach można poczytać tutaj: http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... Itemid=124


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Leczenie grzybicy

Postautor: Dona » 10 grudnia 2017, 15:03

Ja rozkruszałam tabletki, proszek wsypywałam do strzykawki ( zdejmowałam tłok i wsypywałam od góry), dodawałam troszkę wody, mocno machałam strzykawką żeby się wymieszało i podawałam strzykawką bezpośrednio do pysia.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas