Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z poidełkiem

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Problem z poidełkiem

Postautor: Misia123 » 29 grudnia 2017, 15:30

Hej, jak w tytule mam problem z zieleniącym poidełkiem. Czyściłam codziennie, szorowałam, wyparzałam wrzątkiem wodę też wymieniałam codziennie rano i nic. W końcu mocno zdenerwowana kupiłam nowe poidełko. Rano zadowolona, że problem z głowy wylewam wodę i widzę znowu te obrzydliwe glony :evil: . Już nie wiem co robić, ręce mi opadają. Czy może to być objaw jakieś choroby, jakieś bakterie w pyszczku... sama nie wiem. Pomocy! :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: Renika » 29 grudnia 2017, 23:31

A jakie masz poidełko? Czy pada na nie światło słoneczne?


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: Kluzka » 30 grudnia 2017, 0:03

Codziennie, kiedy myjesz poidełko, wrzuć do niego kilka ziarenek ryżu, ponoć są bardzo pomocne, odkamieniają i pomagają pozbyć się tłustego nalotu oraz glonków. Wiele osób bardzo poleca ryż, sama nie musiałam testować, choć zamierzam w niedługim czasie :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: Misia123 » 30 grudnia 2017, 13:20

Kluzka dzięki za podpowiedź zaraz wypróbuję! Poidełko : wcześniej miałam z biby a teraz trixi


siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: siemaneczkooo » 30 grudnia 2017, 13:30

Takkkk ! Ryż działa ! Choć nie wierzyłam u mnie zadziałało dzięki ! :D


Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: Misia123 » 23 stycznia 2018, 20:04

siemaneczkooo skoro u ciebie działa to się dopytam. Czy ty ten ryż wsypujesz do poidełka, wlewasz wodę i dajesz świncę? Bo ja wylewam tą starą wodę, wlewam trosze z kranu, wsypuje ryż i czekam kilka minut a potem to wylewam i nalewam czystej wody dla świnki ale niestety moje metoda nie działa :sad:


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: MixQQ » 23 stycznia 2018, 22:37

Ja zwykle używam zwykłej soli do czyszczenia, wsypuję --> mieszam kilka minut i dokładnie wypłukuje. Poidło wygląda jak nówka po takim zabiegu


MiNatix
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 17:59
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: MiNatix » 24 stycznia 2018, 15:14

Miałam problem z poidełkiem, też miałam glony. Po kilku dniach całe zielone. Kupiłam szklane i problem zniknął


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: ahimsa » 24 stycznia 2018, 16:24

U mnie zaglonione poidełko zamieniłam na nowe, choć trwało to bardzo długo bo świnka nie chciała innego. Ryżu używam, ale w ten sposób: wylewam starą wodę, sypię trochę ryżu, nalewam trochę wody bardzo ciepłej (ale nie gorącej by nie było problemu z plastikiem, by się nie pokrzywił) i energicznie potrząsam chwilę poidełkiem by zebrał brud i potem wylewam wodę z ryżem, przepłukuję tak aż ryżu nie będzie wcale, nalewam zimnej świeżej i zawieszam świnkom.


Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Problem z poidełkiem

Postautor: Misia123 » 31 stycznia 2018, 20:45

Oki dzięki z odpowiedzi wypróbuje sól i ryż jeszcze raz no a jak nie pomoże to kupie szklane poidełko.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas