Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

PILNE! Chora świnka, lekkie drgawki, bezwładność

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
doorly's
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 30 września 2017, 9:40
Kontaktowanie:

PILNE! Chora świnka, lekkie drgawki, bezwładność

Postautor: doorly's » 5 stycznia 2018, 22:57

Witajcie,

mam problem i dzisiaj nie dam rady niestety podjechać do weterynarza, jako że już zamykają klinikę.
Mam dwie, półroczne swinki, od zawsze dbałam o ich dietę i dostawały wszystko, czego potrzebują. Od kilku dni były lekko osowiałe, jednak wszystko praktycznie przeszło wczoraj, ale dziś, dwie godziny temu, z jedną z nich zaczęło dziać się coś złego.
Mała znacznie schudla (od zawsze była niejadkiem, ale waga utrzymywała się na dobrym poziomie, nigdy tez nie była osowiała), a na dodatek nie jest w stanie poruszyć się z miejsca - wyglada to tak, jak g bardzo chciała, jednak cofa się od razu z piskiem na miejsce i kladzie. Zaczęły drzeć jej tylne nóżki, dodatkowo widać, że coś ją boli...
Kiedy podchodzę do klatki i zaczynam głaskać, mam wrazenie, że się uspokaja, ale tak czy inaczej, w dalszym ciągu wygląda bardzo źle.

Jak mogę jej pomóc do jutra? Jestem przerażona, nie mam pojęcia jak tak nagle mogło zacząć dziać się coś złego, pomocy :(
Dodam, że teraz już w ogóle nie chce nic jeść, coś tam próbuje, ale nie daje rady.


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: PILNE! Chora świnka, lekkie drgawki, bezwładność

Postautor: Darom » 6 stycznia 2018, 0:24

Do weterynarza jak najszybciej. Nie wiem na co czekasz. Na zbawienie ?
Świnka Ci umrze jak jej nie uratujesz. Kup jej karmę ratunkową. Ale widzę, że Twoja świnka jest już u kresu. I się męczy. Może być decyzja o uśpieniu jej.


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: PILNE! Chora świnka, lekkie drgawki, bezwładność

Postautor: Felaja4 » 6 stycznia 2018, 11:47

Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak "nie mogę pojechać do weterynarza" jeśli świnka jest chora to trzeba jechać, nawet jeśli najbliższy weterynarz był oddalony o 4 godziny jazdy. Po drugie, jeśli świnka nie chce jeść to trzeba ją dokarmiać na siłę karmą ratunkową przez strzykawkę(bez igły)do pyszczka, jak nie masz karmy ratunkowej to zmiksuj warzywa na papkę i podawaj śwince tak samo jak karmę ratunkową. Po trzecie, to może być tylko czasowy paraliż i po jakimś czasie ustąpi, ale nawet jeśli to i tak musisz jechać do weterynarza żeby sprawdzić co go wywołało.Przypomnij sobie co świnka robiła przez cały dzień, czy skakała z domku/hamaku lub na niego wskakiwała, uderzyła się o coś? Jednym słowem czy miała miejsce jakakolwiek sytuacja w której świnka mogłaby złamać lub skręcić tylnie nóżki? Podotykaj i obejrzyj tylnie nóżki świnki, może coś jej się wbiło w łapki? Podaj czym dokładnie karmisz świnkę: warzywa i ich ilość, skład suchej karmy oraz jaką wodę podajesz śwince ponieważ w kranówce mogą występować bakterie coli. Jaka ściółka jest w klatce? Radziłabym też przełożyć chorą świnkę do innej klatki i poddać kwarantannie żeby ta zdrowa nie podzieliła jej losu.


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: PILNE! Chora świnka, lekkie drgawki, bezwładność

Postautor: siemaneczkooo » 6 stycznia 2018, 12:13

Miałam świnkę 3 miesiące - okaz zdrowia i dosłownie w jednen dzień ja rozłożyło - objawy takie jak u ciebie , tylko moja jeszcze miała problem z oddychaniem . Oglądnij świnkę czy nje ma sinego pyszczka czy spodu łapek(aby dowiedzieć się czy z krążeniem krwi wszystko w porządku ) . Moja umarła ponieważ miała wrodzona wadę serca . Tak czy siak jak najszybciej do weterynarza ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas