Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Odwodniona świnka

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
MusicComet
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 lipca 2017, 21:43
Kontaktowanie:

Odwodniona świnka

Postautor: MusicComet » 6 stycznia 2018, 0:36

Witam! Moja świnka ostatnio zaczeła robić kupki w kształcie łezki. Przypuszczam że to odwodnienie i chce pojechać z nią do weta. Mama natomiast niepozwala bo myśli, że to nic takiego. Chce ją jakoś przekonać albo dowiedzieć się czy moge temu jakoś sama zaradzić.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Odwodniona świnka

Postautor: Ptyś i ... » 6 stycznia 2018, 13:27

Witaj. Widzę, że jesteś tu nowa więc zachęcam Cię do lektury naszego forum. Wystarczy, że wybierzesz opcję Świnki Morskie, ponieważ mamy niezliczoną ilość przypadków, w których ludzie mało wiedzą o świnkach i stosuj się do nich. ;)
Tymczasem moglibyśmy poprosić o zdjęcie tych bobków? Czy świnka ma zróżnicowaną dietę jaka jest wskazana na naszym forum? Miałem przypadek z moim prośkiem, że miał biały mocz i okazało sie, że wystarczyło więcej warzyw i owoców. To może być wina diety, a o rodziców nie musisz się wstydzić bo to częsty przypadek, że nie chcą kupić drugiej, jeździć do wetów itd. porównują je do psów, mówią, że mają dobrze czy inne "mądrości".
[ Sory Engi i Darom, ale polecam listę wetów bo już poleciłem nasze forum :evil: . Nie zwracaj uwagi na to autorze tematu bo to dwa przyczepki i czytaj dalej ^^] Otóż nie każdy weterynarz zna się na świnkach morskich jednak woli "pomóc" i robi więcej szkody. Tu masz listę weterynarzy specjalizujących się w zwierzętach egzotycznych: http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92 .
Na razie zobaczymy czy warto do weta. Sama nic nie zdziałasz bo może człowiek ssak i kawia ssak, ale różnica przeprzeogromna. Dlatego czy to odwodnienie raczej nie możesz stwierdzić.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Konto usunięte

Re: Odwodniona świnka

Postautor: Konto usunięte » 6 stycznia 2018, 16:09

Kupki w kształcie łezki kojarzą mi się ze zbyt wodnistą dietą (o ile dostaje dużo mokrych warzyw). Świnek potrzebuje więcej suchego jedzenia: siana, ziół, karmy itp. Jeśli świnka dobrze się czuje to zmień dietę i zobaczysz jak zareaguje.
Tutaj masz opisane rodzaje bobków:
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?t=3359


MusicComet
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 3 lipca 2017, 21:43
Kontaktowanie:

Re: Odwodniona świnka

Postautor: MusicComet » 6 stycznia 2018, 22:39

Co do diety to dajemy jej pomidora, ogórka, sałate rzymską, cykorię, jarmuż, paprykę (wszystkie trzy), seler, kalarepę i koperek, a owoce i marchewkę bardzo rzadko (wszystko różnie jest jej podawane). Zdjęcie bobków dałam w załączniku mam nadzieję, że działa.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas