Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Proszę o poradę

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Konto usunięte

Re: Proszę o poradę

Postautor: Konto usunięte » 7 stycznia 2018, 11:37

Aaa no to zdecydowanie mniej zje. Pisałam o dorosłej śwince (nie przeczytałam wątku od nowa w celu przypomnienia faktów - moja wina). Ile waży? Przy chorobie waż ją codziennie, najlepiej przed jedzeniem.


Awatar użytkownika

Amemphis
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 stycznia 2018, 0:36
Kontaktowanie:

Re: Proszę o poradę

Postautor: Amemphis » 7 stycznia 2018, 13:04

W czwartek ważyła 135 g, wczoraj 119 g natomiast dzisiaj 132 g (po karmieniu strzykawką). Tendencja jest wzrostowa. W porównaniu gładka, w podobnym wieku, waży ok. 250 - 300 g (była ważona u weterynarza, moja waga ma limit 200 g).


Konto usunięte

Re: Proszę o poradę

Postautor: Konto usunięte » 7 stycznia 2018, 13:37

Średnio świnka po urodzeniu waży ok. 80-100g. Niektóre okazy jeszcze więcej. To pomyśl jak szybko świnki zostały zabrane mamie :( Najważniejsze, że już nie chudnie. Regularnie ją dokarmiaj, dawaj wit. C i powinno być dobrze.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Proszę o poradę

Postautor: Darom » 7 stycznia 2018, 14:09

TaMi pisze:nie przeczytałam wątku od nowa w celu przypomnienia faktów - moja wina

To jest namacalny dowód na to, że ludzie nie czytają i nie słuchają co się do nich mówi. A potem piszą/mówią nie wiadomo o czym i po co i do kogo. Tak to właśnie jest. :shock:


Konto usunięte

Re: Proszę o poradę

Postautor: Konto usunięte » 7 stycznia 2018, 20:53

Pan IDEALNY no proszę ;) Z jednym się z Tobą zgadzam z pisaniem nie wiadomo po co. Sam to zaprezentowałeś pisząc nie na temat. Tylko pogratulować zdolności :)


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Proszę o poradę

Postautor: Felaja4 » 8 stycznia 2018, 9:36

Po pierwsze radziłabym zmienić weterynarza i wybrać się do jednego z tych, którzy są polecani przez SPMŚ i zobaczyć co powie o stanie zdrowia twojej świnki. Jeśli świnka dalej nie je to wciąż karm przez strzykawkę i waż codziennie. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam ale pisałeś że świnka już w momencie zakupu od hodowcy była chora, jeśliby hodowca wiedział o chorobie świnki i mimo to ją sprzedał to mógłbyś domagać się zwrotu pieniędzy, które poszły na leczenie. No chyba że świnka jest z zoologa to wtedy wątpię żebyś w ogóle znalazł tego hodowcę ;) W każdym bądź razie życzę zdrówka dla twoich milusińskich :)


Ps. TaMi nie przejmuj się Daromem, on taki jest. Jak ja założyłam temat to aż moderator musiał się zjawić żeby Darom przestał pisać posty nie na temat ;)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Amemphis
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 6 stycznia 2018, 0:36
Kontaktowanie:

Re: Proszę o poradę

Postautor: Amemphis » 8 stycznia 2018, 19:26

Byłem dzisiaj u weterynarza. Została stwierdzona infekcja dróg oddechowych. Świnka dostała zastrzyk z antybiotykiem i coś jeszcze. Infekcja wdała się z uwagi na osłabienie organizmu przez świerzb - także nieszczęśliwy łańcuch zależności. Świnka codziennie dwa razy, przez kilka dni dostawać będzie antybiotyk. W sumie po dzisiejszych zastrzykach już jest trochę żywsza, sama coś tam gryzie, ale dokarmiam ją zmiksowaną papką z warzyw i karmy. Dziękuję wszystkim za pomoc i odzew.


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Proszę o poradę

Postautor: Felaja4 » 8 stycznia 2018, 20:21

Dobrze, że świnka zaczyna odżywać, zdrówka życzę ;) Domyślam się że to "coś jeszcze" to probiotyk, ale na wszelki wypadek zapytaj weta czy świnka dostała probiotyk,bo nie warto ryzykować zdrowiem świnki :) Wstawisz może zdjęcia swojego prośka, chętnie pooglądamy, w końcu uroczych prośków nigdy za wiele ;)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas