Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Grzybica lub inna choroba???

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Swinkofanka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2018, 3:27
Kontaktowanie:

Grzybica lub inna choroba???

Postautor: Swinkofanka » 9 stycznia 2018, 23:23

Witam,
od tygodnia jestem posiadaczką dwóch małych świnek - samiczek. Jedna ma 2 miesiące,a druga jest od 10 dni młodsza.Obie pochodzą od jednego hodowcy. I właśnie u tej młodszej ( rozetki) na lewym grzbiecie jest jakby czerwona narośl,a nieopodal niej, bliżej pyszczka wiekszy,zrogowaciały obszar. Podejrzewam grzybicę lub świerzb... Przed godziną odseparowałam świnki. Jutro udaję się do weterynarza. Jak na 10 dni różnicy, to świnki różnią się wielkością... Hodowczyni twierdziła zanim je jeszcze zakupiłam, że ta mniejsza ma problem z nabraniem wagi stąd odkładała termin ich odbioru. Pewnie była już chora. Nie wiem co mam robić. Boję się, że zdechnie choć apetyt ma spory i jest ruchliwa. W porównaniu do tej starszej jest mniej płochliwa i jadła już w drugim dniu z ręki.


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Grzybica lub inna choroba???

Postautor: Konto usunięte » 10 stycznia 2018, 8:39

Możesz zrobić zdjęcie tych chorych miejsc?


Swinkofanka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2018, 3:27
Kontaktowanie:

Re: Grzybica lub inna choroba???

Postautor: Swinkofanka » 10 stycznia 2018, 22:21

Niestety nie mogę zrobić zdjęcia, ponieważ mała stresuje się. Dziś dodatkowo wizyta u weterynarza. I stała się więcej plochliwa.Wolę dać jej spokojnie się wykurować. Pani doktor stwierdziła grzybicę i przepisała na kolejne 3 tygodnie maść z terbinofiną. A jeśli ta nie pomoże, to później preparat do kąpieli Imaverol. Druga świnka na szczęście zdrowa. Zobaczymy jak to zadziała. Miał ktoś z Was doświadczenie z tymi preparatami na grzybicę??? I tak zastanawiam się, czy łatwo pomylić grzybicę z swierzbem albo wszołami? Bo z reguły sceptycznie podchodzę do lekarzy...


Swinkofanka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 stycznia 2018, 3:27
Kontaktowanie:

Re: Grzybica lub inna choroba???

Postautor: Swinkofanka » 10 stycznia 2018, 22:26

Czy można wspomóc kurację świnki odżywianiem?



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas