Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Skinny dziwny chód

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
ColaPeppa
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 18:20
Kontaktowanie:

Skinny dziwny chód

Postautor: ColaPeppa » 15 stycznia 2018, 18:30

Witam
posiadam 2 świnki morskie samiczki od ponad miesiąca.
Problem pojawil sie wczoraj kiedy nagle zauwazylam że jedna z nich zamiast chodzic po klatce zaczęła kicac jak królik tylnimi lapkami. Swinka nie spadla ani nic ide jej sie nie stalo co dziennie jest wypuszczana na większy teren. Gdy ja wypuszcze wydaje sie że chodzi juz normalnie prostuje plecy i biega chodź czasami widze ze kicnie sobie. To nie jest pocorning tak mi sie wydaje. Z 2 strony zauwazylam ze prownaniu do jej kolezanki nagle z brzucha zrobil sie taki balon i tych thlnich lapek jej nie widac tzn jak by porownac naszych kolan. Apetyt ma. Dadam ze podaje im wit C jedza duzo warzyw owoców i reszte standardow
Nie wiem czy panikuje ?!?! czy cos jest na rzeczy


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Skinny dziwny chód

Postautor: ahimsa » 15 stycznia 2018, 21:31

Hej, mi przychodzi do głowy - brzuszek balonik - czy jest twardy (?), czy może nie jest to wzdęcie? W ogóle wybrałabym się do weterynarza - specjalisty. Jak z bobkami? Bo rozumiem, że w ciąży świnka nie jest, że brzuszek się powiększył nagle.
Można tak czy inaczej zadzwonić do lokalnego specjalisty od gryzoni itd., albo ostatecznie gdzieś indziej np. do lecznicy Ogonek z Warszawy, mnie tam w takich momentach wątpliwości zawsze coś powiedzieli, mają dużo dyżurów, opisać objawy itd.
Wzdęć nie należy lekceważyć i w ogóle żadnych objawów bo świnki to delikatne stworzonka, także moim zdaniem słusznie się obawiasz o świnkę. Zdrówka dla świnki, pozdrawiam :)


ColaPeppa
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2018, 18:20
Kontaktowanie:

Re: Skinny dziwny chód

Postautor: ColaPeppa » 15 stycznia 2018, 22:46

wlasnie niw miekkie wszystko. wyproznienia tez sa zadnych innych objaw


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Skinny dziwny chód

Postautor: ita79 » 17 czerwca 2018, 11:56

a kto określał płeć Twoich świnek ? Bo jeśli niefortunnie "tak powiedzieli w sklepie" to .. ciąża niestety prawdopodobna . Nawet jeśli są to dwie samiczki a są ze sklepu to mogły być trzymane z samcami i ..


pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Skinny dziwny chód

Postautor: pimproczek » 20 czerwca 2018, 16:02

no tak ale zakładam że raczej osoba która wstawiła ten post by raczej nas poinformowała czy świnka urodziła skoro gruby brzuszek miała juz w styczniu czyli powinna najpóźniej urodzić w środku marca a jest czerwiec



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas