Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ropiejące oko, słabość

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
nekoq
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 stycznia 2018, 20:10
Kontaktowanie:

Ropiejące oko, słabość

Postautor: nekoq » 17 stycznia 2018, 20:22

Witam. Właśnie założyłam konto, bo potrzebuję pomocy. Przepraszam, jeśli taki temat już powstał.
Otóż jeszcze rano moja świnka tryskała energią. Teraz zauważyłam jej dziwne zachowanie, więc postanowiłam się jej przyjrzeć. Ma zaropiałe oczy, chociaż jedno z nich ewidentnie bardziej. Nie piszczy, nie chodzi zbyt wiele, nie stawia oporu. Zakropiłam jej do oczu Dicortineff. Nie wiem co mam robić, weterynarz już zamknięty. Jest tak słaba, że podczas podawania wody strzykawką (pić sama nie chce) kilka razy musiałam sprawdzać czy dalej żyje. Serce bije bardzo wolno, rusza czasem lekko pyszczkiem, ale jest to ruch słaby, widać, że jest bardzo osłabiona.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Ropiejące oko, słabość

Postautor: Caviova » 17 stycznia 2018, 20:44

Sam nic nie zdziałasz. Skoro weterynarze już zamknięci, to zadzwoń do jakiegoś, nawet z innego miasta! Powie Ci chociaż co robić, jeżeli jakaś lecznica ma nocny dyżur i odbierze.
LISTA POLECANYCH WETERYNARZY:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Ropiejące oko, słabość

Postautor: ahimsa » 17 stycznia 2018, 21:11

Na pewno dyżurują tu - tak powiedzmy poza lokalnie...
http://www.ogonek.waw.pl/grafik_dyzurow.html
ja tam czasem dzwoniłam, zawsze coś powiedzieli... Ale pewnie pozostanie pojechać rano tak czy inaczej... Ale ja bym zadzwoniła, nawet to nie jest taki nocny ostry dyżur, tylko normalne godziny pracy lecznicy - do 22.00 dni powszednie.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas