Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mielenie pyszczkiem i chudniecie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
KasiaiManio
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 stycznia 2018, 22:26
Kontaktowanie:

Mielenie pyszczkiem i chudniecie

Postautor: KasiaiManio » 25 stycznia 2018, 22:51

Witam. Jestem tu nowa, nie bardzo ogarniam co i jak i za wszelkie błędy z góry przepraszam.

Do rzeczy... Mam problem ze świnką, a głównie z tym, że bardso mało (ostatnio) je. Zaczne od tego, że miał na policzku ropienia (przed świętami) pojachałam do weterynarza i mu to "usunęła" po czym zauważyłam po kilku dniach, że czasami mieli tak jakby mordką, ale jadł normalnie. Później nie zauważam żeby jakoś szczególnie mielił jadł itd. Ale teraz biore go na ręce i tak macam, że schudł (zawsze miał nadwagę, a teraz nie jest chudy, wyglada normalnie) i to w krótkim czasie. Widziałam, że w ostatnich dniach mniej jadł ale myślałam, że to może jakieś jego humorki, które od czasu do czasu miewał, no ale dokladajac schudniecie to już zaczęłam go oglądać. Z tego co zauważyłem to on bardzo chce jeść, ale jakby nie mógł bierze coś w pyszczek i tak jakby nie umiał tego popchnac dalej (nie wiem jak to określić, ale mu wypada), zajrzałam mu też na ząbki i zauważyłam, że tak jakby się troszkę ułamały tak jak trochę krzywo (nie wiem czy ma to znaczenie) ogólnie to je ale mało, jest wesoły, bawi się tak jak zawsze.. Co mu może być? Weterynarza mam bardzo daleko mieszkam we wsi zabitej dechami a jedyny środek transportu to autobus, ale umówiłam się na przyszły tydzień, że znajomy Nas zawiezie. Czy myślicie, że do tego czasu nic mu nie będzie?:(
Pozdrawiam Kasia i Manio


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Mielenie pyszczkiem i chudniecie

Postautor: Renika » 26 stycznia 2018, 1:43

Trzeba obserwować świnkę czy na pewno je. Z objawów wynika że to może być problem z odnowionym ropniem, przerośnięte trzonowce i krzywe siekacze uniemożliwiające lub utrudniające jedzenie lub nadwyrężony staw żuchwowo skroniowy. Są to poważne sprawy więc nie czekałabym długo z wizytą u weterynarza specjalisty. Niejedzącą świnkę należy dokarmiać karmą ratunkową (Herbi care plus, Dr Ziętek, Marumoto) przez strzykawkę, możesz ułatwić jej jedzenie przez rozdrobnienie lub namoczenie karmy lub utarcie warzyw na tarce. Codziennie waż świnkę aby sprawdzić w jakim tempie chudnie. Świnka nie może nie jeść nawet przez krótki czas bo to doprowadza do wzdęć, zaburzeń w ukł. pokarmowym i śmierci. Myślę że nie ma na co czekać, nikt nie da gwarancji że świnka dotrwa do przyszłego tygodnia.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 19 gości

  • Dołącz do nas