Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

wybudza się z narkozy czy umiera??

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
ibelonginthetop
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:26
Kontaktowanie:

wybudza się z narkozy czy umiera??

Postautor: ibelonginthetop » 26 stycznia 2018, 23:47

Moja świnka miała dzisiaj zabieg usuniecia guza w okolicach żuchwy od 16 do 19 przebywała w przychodni weterynaryjnej. Miała częściową narkozę. O 19 odebrałam ją, nie wyglądała za dobrze ale zaczęła później jeść, umyka się więc myślałam że już będzie dobrze, że się wybudza ale od ok 21.30 zaczęła zachowywać się dziwnie jakby nie wiedziała co ze sobą zrobić raz w lewo raz w prawo raz się chowa pod kocyk i zaraz wychodzi cały czas jej coś nie pasuje (cały czas trzymam ją w pudełku i podgrzewam poduszką elektryczną). Zgrzytała zębami kichała co chwilę, ma cały mokry pyszczek . Zachowywała się jakby coś w nią wstąpiło, chciała wychodzić z pudełka a teraz znowu jest taka zmulona bardzo cały czas leży a oczy ma otwarte cały czas i co jakiś czas zmienia pozycje. Kilka razy tak bardzo mocno drgnęła! Boję się że ona umiera. Już 2 razy byłam świadkiem śmierci świnek morskich więc wiem jak to wygląda. Ona teraz zachowuje się podobnie tylko że nie piszczy. Dzwoniłam na pogotowie weterynaryjne to pani kazała mi obserwować ją tylko co jak ona umiera?? PS teraz patrzę na nią i ma główkę opartą o bok pudełka i to pudełko jest mokre albo ma taki ostry katar albo tak się ślini i teraz przez chwilę miala taki oddech świszczący/gwizdający tak jakby nosek miała zatkany (nie miała kataru przed operacja) co mam zrobić?? :(
Edit: dałam jej kawałek ogórka i zjadła (byłam pewna że nie zje)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: wybudza się z narkozy czy umiera??

Postautor: Renika » 27 stycznia 2018, 0:49

Oj ciężko stwierdzić czy coś poważniejszego się nie dzieje :(. Ja też byłam świadkiem umierających świnek ale żadna z nich nie chciała wtedy jeść. Może to dobry znak, ale martwi mnie ten mokry pyszczek. Co to był za guz i czy nie dostałaś żadnych leków pooperacyjnych (przeciwbólowy, coś aby nie wdało się zakażenie, wzmacniający)? Często jest tak że świnka przeżyje zabieg ale organizm źle znosi skutki uboczne podanej narkozy. Czy świnka je normalnie czy może ma jakieś problemy z przeżuwaniem?


ibelonginthetop
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 stycznia 2018, 23:26
Kontaktowanie:

Re: wybudza się z narkozy czy umiera??

Postautor: ibelonginthetop » 27 stycznia 2018, 10:26

Renika pisze:Oj ciężko stwierdzić czy coś poważniejszego się nie dzieje :(. Ja też byłam świadkiem umierających świnek ale żadna z nich nie chciała wtedy jeść. Może to dobry znak, ale martwi mnie ten mokry pyszczek. Co to był za guz i czy nie dostałaś żadnych leków pooperacyjnych (przeciwbólowy, coś aby nie wdało się zakażenie, wzmacniający)? Często jest tak że świnka przeżyje zabieg ale organizm źle znosi skutki uboczne podanej narkozy. Czy świnka je normalnie czy może ma jakieś problemy z przeżuwaniem?

Był to guz nowotworowy. Dostałam leki ale dopiero dzisiaj mam jej dać przeciwbólowy i antybiotyk. Na szczęście przeżyła noc i jest z nią w miarę ok (nie wiem właśnie czy jechać z nią do weta czy nie). Dużo nie je ale coś tam zjadła, nie ma problemów z przeżuwaniem. Ona już kiedyś miała operacje i była już w narkozie (miała cyste na jajniku) Ma już swoje lata (7,5roku) a wiem że wtedy gorzej się znosi narkozę. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas