Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z wypróżnianiem

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Natix
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 stycznia 2018, 20:15
Kontaktowanie:

Problem z wypróżnianiem

Postautor: Natix » 28 stycznia 2018, 20:20

Witajcie. Szukałam objawów mojego świniorka Batmana po całym internecie, niestety nie znalazlam identycznego problemu . Jest niedziela i weterynarze nieczynni 
Otóż zauważyłam że Batman piszczy przy wypróżnianiu się. Podnosi wysoko pupę próbojac jakoś zaradzić. Zauważyłam że cześć bobka została mu w odbycie i nie może wyjść. Kiedy już się to udawało bobki były sporej wielkości i wyglądały jakby kilka się ze soba zlepilo. Były pokryte przezroczystym sluzem oraz przykry zapach. Po kilku godzinach mniej piszczy przy wyproznianiu ale bobki są male i prawie rzadkie. Stał się osowialy częściej siedzi w miejscu i po prostu po chwili idzie spać. Ma 3 latka . Jest w klatce z bratem ale on nie ma żadnych problemow. Nadal ma apetyt , je sianko pije wodę je karmę i kiedy ktos przychodzi wskakuje na półkę i prosi o jedzenie. Niestety zmienilo się tylko to ze nie gryzie klatki a zawsze tak o sobie przypomina. Jego codzienna dieta wzbogacona jest w ogórka czy marchew nigdy nie było takiego problemu . Nie wiem co robić jutro udam się do weterynarza ale boję się o noc. Proszę o rady!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problem z wypróżnianiem

Postautor: Renika » 29 stycznia 2018, 0:48

Jeżeli to jest biegunka to można podać węgiel aktywny (1/4 tabletki rozpuszczona w małej ilości wody) lub smectę, liście malin, jakiś probiotyk, np. bio lapis, bio protect oraz odstawić mokre, świeże warzywa i owoce. Podawać należy za to duże ilości wody, wit.C i sianko. Najlepiej zebrać wczorajsze, dzisiejsze i jutrzejsze bobki do badania u weterynarza i obserwować świnkę czy nie ma też innych objawów. Piszczenie podczas wypróżniania może oznaczać też zaparcia, problem z wątrobą lub pęcherzem (piasek, kamica, stan zapalny).



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

  • Dołącz do nas