Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co to może być ?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Barosz
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lutego 2018, 14:13
Kontaktowanie:

Co to może być ?

Postautor: Barosz » 21 lutego 2018, 18:39

Po kupnie świnki zauważyłem, że jedno uszko ma takie jakby suche i jest łuska na nim jak by łupież. Czy można to jakimiś sposobami w warunkach domowych wyleczyć czy tylko i wyłącznie wet ?
Czy może warto spróbować maścią Clotrimazolem ? Tylko jak to nałożyć bo to jest ucho świnki, aby jej nie uszkodzić.
Załączniki
28309039_1677879888960819_978697522_n.jpg
28308926_1677880002294141_1187243742_n.jpg


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Co to może być ?

Postautor: Moreni » 21 lutego 2018, 19:21

Oj, wygląda na dość zaawansowaną grzybicę. Poszłabym z tym do weta, zwłaszcza, że nie wiadomo,czy infekcja nie przemieściła się wgłąb ucha. No i myłabym dokładnie ręce po każdym kontakcie, jeśli to rzeczywiście grzybica, to możesz się zarazić.


Barosz
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lutego 2018, 14:13
Kontaktowanie:

Re: Co to może być ?

Postautor: Barosz » 21 lutego 2018, 19:24

No to pięknie - ile szacunkowo może kosztować taka wizyta u weterynarza ? Po prostu przy jej zakupie się obkupiliśmy we wszystkie akcesoria itp.
Problem jest taki, że ona jest u mnie dopiero drugi dzień i nawet nie mam jak jej tam przetransportować, gdyż wet od świnek jest na drugim końcu miasta.


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Co to może być ?

Postautor: Moreni » 21 lutego 2018, 21:28

Koszt wizyty jest mocno uzależniony od miasta i lecznicy oraz zastosowanych leków, generalnie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Najlepiej zadzwonić do upatrzonej lecznicy i zapytać, powinni podać orientacyjną cenę.

Teraz pogoda faktycznie nie sprzyja. Na krótkie trasy albo jazdę samochodem wystarczyłoby nieduże pudełko upakowane sianem i jakimś kocykiem, żeby świnka mogła się zagrzebać i miała ciepło. Gorzej jak trzeba ją dłużej wieźć zbiorkomem.


Barosz
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 20 lutego 2018, 14:13
Kontaktowanie:

Re: Co to może być ?

Postautor: Barosz » 21 lutego 2018, 21:52

Dodać jeszcze to, że jest nowa w sensie mam ją od kilku dni i się boi a tutaj jeszcze jedź kilkoma przesiadkami w pudle to już w ogóle stres. Poczytałem trochę w internecie i jak na razie spróbuje to zrobić maścią przeciwgrzybiczą Clotrimazol. Spróbuje nałożyć na patyczek od uszu i delikatnie nałoże jej to na uszko, jeżeli po 2 tygodniach nie zauważe poprawy no to niestety, ale będę musiał ją narazić na ten stres i pojade z nią do tego weta.


Krzysztof Jabłoński
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 5 listopada 2017, 23:03
Kontaktowanie:

Re: Co to może być ?

Postautor: Krzysztof Jabłoński » 22 lutego 2018, 20:38

Weterynarz kosztuje 20 zł i przez tą chorobę nie umrze świnka tylko po prostu będzie miała zarazliwy grzyb więc udaj się szybko! Może ogluchnac


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas