Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z jedzeniem ?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Amy
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 października 2016, 18:43
Kontaktowanie:

Problem z jedzeniem ?

Postautor: Amy » 24 lutego 2018, 10:34

Ostatnio u mojej świnki zaobserwowałam dziwne zachowanie.
Podczas jedzenia suchego pokarmu świnka marudzi to samo dzieje się podczas jedzenia twardszych wrzywek.
Na dodtek ostanio jej bobki zrobiły się badziej miękkie.
Świnka je tyle samo i nie chudnie.
Nie mam pojęcia co mogło jej się stać i bardzo się martwie :( Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuje.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problem z jedzeniem ?

Postautor: Renika » 24 lutego 2018, 10:45

Trzeba się wybrać do weterynarza który zna się na świnkach i ma odpowiedni sprzęt do badania np. ząbków takich małych zwierząt. To może być problem z trzonowcami (czasami przerastają i mogą ranić pyszczek od wewnątrz i wręcz uniemożliwiać jedzenie), może świnka sobie nadywrężyła szczękę i odczuwa ból podczas gryzienia. Lekka biegunka może być samoistnym objawem chorobowym (świnka nie je wszystkiego bo ma biegunkę, wtedy trzeba leczyć biegunkę) albo towarzyszącym (z powodu mniejszej ilości twardszego pokarmu świnka ma miękkie bobki). Spróbuj ucierać twardsze kawałki warzyw na tarce a twardy granulat zamocz w wodzie i obserwuj czy świnka je. Czasami jest tak że początkowo świnka troszkę wybrzydza ale za kilka dni już nie ma na nic ochoty i wtedy najlepiej mieć pod ręką karmę ratunkową aby ją dokarmiać. Zalecałabym jednak wizytę i konkretną diagnozę u dobrego weterynarza.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas