Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne dźwięki przez nos

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Kapitajn
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 marca 2018, 9:34
Kontaktowanie:

Dziwne dźwięki przez nos

Postautor: Kapitajn » 2 marca 2018, 9:43

Moja świnka dziwnie chrumka przez nos wczoraj sprzątaliśmy klatkę i świnka wbiegła w trociny czy to jest powodem i czy udać się do weterynarza czy samo śwince przejdzie?


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Dzikne dźwięki przez nos

Postautor: ahimsa » 2 marca 2018, 18:44

Możliwe, że coś wpadło jej do noska, jeśli to na pewno nos i od wczoraj. Może przystawcie ucho, czy to jest nos, czy nie głębsze drogi oddechowe. Pooglądałabym świnkę, popatrzyła na nosek, posłuchała uchem przy ciałku delikatnie z każdej strony. Jak ma tylko mały katar - jakieś małe przeziębienie, to może witamina C - ja tak podaję dorosłej śwince: waga około kilograma - Cebionu ok. 0,3 ml to jest tak parę kropelek. Tak czy inaczej do weterynarza zawsze warto pójść, a jak jej coś wpadło do noska, to jak ją drażni to może być gorzej, jakiś stan zapalny, czy choćby osłabienie przez ból. Przeziębienia też czasem przyspieszają i robi się zapalenie płuc np. Zawsze będziesz mieć spokój, że była wizyta. Tylko najlepiej weterynarz specjalista od świnek i teraz takie chłody to żeby przy transporcie świnka była dobrze zabezpieczona przed chłodem. Pozdrawiam.


Kapitajn
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2 marca 2018, 9:34
Kontaktowanie:

Re: Dziwne dźwięki przez nos

Postautor: Kapitajn » 2 marca 2018, 22:57

Już raczej wszystko ok przemyłem śwince nosek wodą i poprawiło się prawdopodobnie wpadły jej trocinki do noska i ją to drażniło teraz już jest lepiej dziękuje za informacje ;-)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas