Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Opieka nad trzema świnkami?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Swinkomania
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 marca 2018, 17:39
Lokalizacja: okolice Opola
Świnki morskie: Donia [*]
Kontaktowanie:

Opieka nad trzema świnkami?

Postautor: Swinkomania » 11 marca 2018, 18:04

Jak wygląda opieka nad trzema prosiaczkami?
Ile zjadają karmy? Ile poidełek musi być w klatce i jakie akcesoria?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Opieka nad trzema świnkami?

Postautor: Renika » 11 marca 2018, 18:19

Miałam trzy świnki :). Najważniejsza jest duuuża klatka lub dwie połączone ze sobą. Każda ze świnek powinna mieć swoje legowisko i miseczkę. Ja miałam 2 poidełka, 2 hamaczki ale 3 paśniki z siankiem. Karmy musisz przetestować, każda ze świnek może lubić coś innego więc często jedna nie wystarczy. Ja robię sama mieszanki i każda świnka jest zadowolona. Wcześniejsze prosiaczki uwielbiały VL complete a te które teraz mam wolą Vitakraft Special Junior all in one. Lubią też mieszanki warzywno ziołowe z Herbal pets, ziółka, pestki dyni i owies. Teraz mam dwie świneczki i widzę różnicę w kosztach i sprzątaniu, jednak jest trochę więcej pracy ale warto :).


siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Opieka nad trzema świnkami?

Postautor: siemaneczkooo » 12 marca 2018, 9:37

na pewno jest wesoło! mam trzech wesołych chłopaków , choć początkowo miały być tylko dwie ale nie chciałam oddzielać braci od siebie wiec zabrałam cala trojkę i nie żałuje. Według mnie - jedna czy trzy co to za różnica-i tak trzeba klatkę zmieniać karmić no i poświęcać trochę swojego czasu.Wiadomo koszty są nieco większe-bo trzeba kupic więcej zieleniny,siana czy karmy. Co do tego ile jedzą i ile trzeba mieć poidełek itd- ciężko stwierdzić zależy jakie charakteru maja świnki-np u mnie jest jeden domek, jedno legowisko i jedna duża podusia na której mogą leżeć no i wymieniają się miejscem. Ale miseczki już musza być 3 bo perzy jedzeniu lubią się kłócić :D poidełka mam dwa-jedno z woda drugie z witaminami-i tez wystarcza. To wszystko zależy od świnek-poznasz je i zobaczysz czego potrzebują. U mnie na początku była klatka 100 - co prawda założenie było na dwie świnki ale w trojkę dały sobie rade jak były male a teraz mam dwie klatki 120x60 i myślę ze tak już zostanie bo maja naprawdę duzo miejsca(noo chyba ze jeszcze duuuzo urosną :D)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Opieka nad trzema świnkami?

Postautor: Darom » 12 marca 2018, 17:33

Swinkomania O tym samym pisałaś tutaj. U ciebie niema warunków na 3 świnki. Jak rodzice nie pozwalają to ich słuchaj. Teraz je chcesz, a za kilka tygodni Ci się znudzi i już nie będzie Ci to pasowało i biedne świnki zostaną same wraz z rodzicami Twoimi, którzy nie chcą tych świnek wcale.


Swinkomania
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 11 marca 2018, 17:39
Lokalizacja: okolice Opola
Świnki morskie: Donia [*]
Kontaktowanie:

Re: Opieka nad trzema świnkami?

Postautor: Swinkomania » 14 marca 2018, 17:22

Darom pisze:Swinkomania O tym samym pisałaś tutaj. U ciebie niema warunków na 3 świnki. Jak rodzice nie pozwalają to ich słuchaj. Teraz je chcesz, a za kilka tygodni Ci się znudzi i już nie będzie Ci to pasowało i biedne świnki zostaną same wraz z rodzicami Twoimi, którzy nie chcą tych świnek wcale.


Wiesz ja nie mam 10 lat, żeby najpierw brać jakieś zwierzątka, a potem je porzucać. Wiem, że zwierzę to nie zabawka, maskotka. To żywa istota.
Mam kilka psów więc wiem co to obowiązki.
Skąd możesz wiedzieć, że nie mam warunków na trzy świnki. Wnioskujesz to tylko po tym jak napisałam, że mama zbytnio się nie zgadza. A warunki mam i to jakie.....
Kojec 1,5 kwadratowego, karma VL Cavia Complete i Nature, wiele ziółek, sianka i wiele innych rzeczy.
Darom a ty jak nie wiesz jak jest to się nie odzywaj



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas