Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Sianko

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Kawia14
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 14 lutego 2018, 15:10
Kontaktowanie:

Sianko

Postautor: Kawia14 » 14 marca 2018, 17:41

Jakie sianko dla świnek polecacie?
Jaki paśnik ? Ile paśników i miseczek i poidełek musi być w klatce dla trzech świnek ?
Jakie poidełko polecacie? Automatyczne, tanie i niekapiące
Na ile dni można maksymalnie zostawić 3 świnki z pełnym wypasem siana, wody i karmy? (nie chce zostawiać tylko tak się pytam)
Na ile wy czasami zostawiacie (jak zostawiacie) swoje prosiaczki?


Awatar użytkownika

Misia123
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 19 marca 2017, 9:41
Świnki morskie: Misia <3
Kontaktowanie:

Re: Sianko

Postautor: Misia123 » 14 marca 2018, 18:41

Ja daje śwince sianko węgrowskie z ziółkami albo z miętą.
Paśnik mam taki tradycyjny, osobiście uważam że paśniki-kule wyglądają bardzo ładnie ale wydaje mi się że są dla świnek nie wygodne. Słyszałam nawet (możliwe że tu na forum :D ), że mała świnka weszła do takiej kuli więc może to być również niebezpieczne.
Poidełka : kiedyś miałam z biby ale było już zniszczone i miałam problem z zamontowaniem go (cały czas spadało) wiec teraz mam z trixie z takim fajnym uchwytem. ;)
Jeszcze nigdy nie zostawiałam świnki samej, dzisiaj mija równo rok od kiedy u mnie zamieszkała. Pojechała ze mną na wakacje ale nie zbyt dobrze znosi podróż wiec w tym roku muszę coś wymyślić. :/

link do tego poidełka
http://allegro.pl/trixie-poidlo-poidelk ... 4AodnT8H-w


Magdaemilka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, 18:34
Kontaktowanie:

Re: Sianko

Postautor: Magdaemilka » 14 marca 2018, 20:44

Sianko wybieram w sklepie to które najładniej wygląda. Nie zawsze tej samej firmy. Patrze które jestt ładnie zielone nie żółte i nie podobne do słomy. Czasem tańsze jest ładniejsze od droższego. Odnośnie wakacji. Ja świnek nie zostawiam samych bo karmy jedzą tyle ile im zostawie więc zjadły by wszystko w jeden dzień. Do poidełka czasem przyklei się trocina i woda wycieka. Więc jakby zostały na dwa dni to jest ryzyko że następnego dnia byłyby bez wody. Na wakacje zabrałam je ze sobą do Polski. Bałam się drogi bo to 17h ale wszystko dobrze poszło. Po drodze zjadły wszystko co miały w transporterach a z transporterów wychodziły ciekawskie nie przestraszone. Droga powrotna tak samo.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Sianko

Postautor: Renika » 14 marca 2018, 22:37

Ja polecam sianko bunny, jak jest świeże to pięknie pachnie i nie ma w nim ostu ani innych groźnych chwastów którymi świnka mogłaby poranić sobie pyszczek. Dla 3 świnek wystarczą 2 duże, szklane pojniki automatyczne (plastik jest szkodliwy). Jeśli chodzi o miseczki to ja mając obecnie 2 świnki wstawiłam 6 miseczek, 2 z tą samą mieszanką karmy, 1 z ziołami, 1 z mieszanką ziołowo-warzywną Herbal Pets, 1 z owsem i 1 ze smakołykami (troszkę płatków grochu, grysik z płatkami róży Herbal Pets, kilka pestek dyni, Loftys Vitakraft, ciasteczka z siana).
Nie zostawiałam nigdy świnek bez opieki, w ciągu 24 godzin potrafią wypić całą wodę z poidełka i zjeść większość karmy.


Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Sianko

Postautor: Melissa » 15 marca 2018, 15:58

1. Sianka testujemy różne, ale najlepiej sprawdzają się takie "niefirmowe" z jakimiś ziółkami suszonymi itp.
2. Paśnika nie używamy. Sianko jest rozrzucone po całej klatce i świnka sobie podgryza kiedy chce, tylko w rogach klatki dajemy granulat, bo tam siusia, żeby brudnego sianka nie wcinała.
3. Jeśli chodzi o poidełko to mamy jedno sprawdzone - co prawda hałasuje strasznie i żeby nalać wody trzeba je wyjąć z klatki, ale z innego Melisa nie chce pić. Ja kupując w zoologicznym zazwyczaj płacę ok. 10zł. Dobrym rozwiązaniem jest też poidełko napełniane od góry, bardzo funkcjonalne. Tylko u nas się nie sprawdziło, Melisa je natychmiast "rozbroiła" ;) No i cena - ok. 30 zł :/

Tutaj link do poidełka napełnianego od góry:
http://tukarma.pl/produkt/3349/zolux-po ... 50-ml/4162

A tutaj do zwykłego:
http://www.pigeonsklep.pl/sklep/produkt ... i-11l-1044

Acha i uprzedzam, że nam to poidełko napełniane od góry dość szybko się zepsuło i zaczęło z niego kapać, więc bardziej polecam to tańsze.

4. Ja swoją świnkę zostawiam na maks. 2 dni a jak na dłużej to staram się żeby ktoś do niej przychodził i uzupełniał zapasy karmy, wody i sianka. No i oczywiście dał coś świeżego do jedzenia (ogórek, sałata).

No, to już chyba wszystko, mam nadzieję, że pomogłam ;)



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas