Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Podwójne bobki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
lilififi
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 31 marca 2018, 21:19
Kontaktowanie:

Podwójne bobki

Postautor: lilififi » 31 marca 2018, 21:40

Witam, moja 4-letnia świnka od trzech tygodni jest na karmie ratunkowej- przebył infekcję dróg oddechowych i ma problemy z watroba przez co stracił apetyt a waga spadla do silnej niedowagi (636g na paczatku leczenia), pierwsze dwa tygodnie po leczeniu zaczał jeść chętniej owoce, warzywa, karme, siano jednak od środy (28 marca) przestał jeść cokolwiek, nawet siana nie chce tknać i z odzyskanej wagi (780g w najlepszym momencie) zleciał ponownie do 673g, niestety przez święta do wtorku nie mam żadnej możliwości kontaktu z weterynarzem specjalista, boje się, że przy tak dużym spadku wagi i braku apetytu do wtorku może stać się najgorsze. +w zeszły poniedziałek (26 marca) byliśmy u naszej doktor i powiedziała, że jeśli przez świeta apetyt sie nie polepszy to w piatek zaczać podawać mu antybiotyk, wczoraj według zalecenia dostał poerwsza porcje jednak nic to nie pomogło a oprócz tego zaczał wydalać miękkie, podwójne (złaczone) bobki i w tym wypadku nie wiem czy jest to wina antybiotyku i go odłożyć i ryzykować pogorszeniem stanu czy problem z kupa może być spowodowany czymś innym? od wczoraj zaczęłam mu również podawać karme ratunkowa nie co 3 lub 4 godziny a równo co 2godziny (waga nadal spadała), czy problem z kupa może być spowodowany krótszym odstepem czasowym między karmieniem? bardzo proszę o szybka pomoc i rady co jeszcze więcej mogłabym zrobić żeby nie spadał na wadze i jak poradzić sobie z jego kupka, w święta mam nie ma szansy kontaktu z doktor więc chwytam się wszystkiego! bardzo proszę o pomoc i rady!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Podwójne bobki

Postautor: Renika » 31 marca 2018, 22:19

A na co ten antybiotyk trzeba podawać? Świnka ma nadal infekcję oddechową? Na wątrobę dobry jest hepatil, a po antybiotyku zawsze trzeba podawać probiotyk (bio lapis, bio protect). Koniecznie podawaj karmę ratunkową, zadzwoń na telefon dyżurny do Salamandry w Krakowie, może dr Baran poradzi co robić w tej sytuacji, czy antybiotyk jest konieczny: 606 426 200



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas