Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

BARDZO PROSZE O POMOC. MOJA SWINKA CHARCZY/KRZTUSI SIE

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Klaudia96
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwietnia 2018, 18:20
Kontaktowanie:

BARDZO PROSZE O POMOC. MOJA SWINKA CHARCZY/KRZTUSI SIE

Postautor: Klaudia96 » 23 kwietnia 2018, 18:30

Witam,

Od jakiegos czasu moja swinka charczy przy oddychaniu, wet stwierdzil astme i podal leki. Nic nie pomoglo, jestem pewna ze to nie astma. Jest podejrzenie infekcji drog oddechowych, ALE - doszly dodatkowe problemy :( przeszlo mu na nosek, kicha, krztusi sie i jest niechetny do jedzenia i picia. Ostatnio gdy kichnie wylatuje zielona wydzielina z noska. Czytalam gdzies ze to moze byc nie infekcja, a dziura w przewodzie pokarmowym czy cos w tym stylu, i ze pokarm moze sie dostac do pluc - stad charczenie. Mial ktos podobnie? Dzis sie bardzo zaniepokoilam poniewaz juz nie chce biegac, wydaje sie slabszy, gdy dalam mu sie napic wody zaczal sie krztusic i znowu polecialo mu z noska. Juz nie wiem co robic, a wet zna sie tyle co ja lub mniej :((((


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: BARDZO PROSZE O POMOC. MOJA SWINKA CHARCZY/KRZTUSI SIE

Postautor: Caviova » 23 kwietnia 2018, 19:22

Pędź jak najszybciej do innego weterynarza, choćby był w innym mieście. Od tego zależy życie Twojego prosiaka. Sama nic nie zdziałasz, a jedynie możesz pogorszyć sytuację. Do tego weta już nie chodź, bo nie ma to najmniejszego sensu.

Ps. Zdaje sobie sprawę, że już jest dość późno i lecznice mogą być pozamykane, ale zerknij tu:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92
i przedzwoń chociaż (nawet do tych w innych województwach), może któraś odbierze i powie Ci co ewentualnie robić.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: BARDZO PROSZE O POMOC. MOJA SWINKA CHARCZY/KRZTUSI SIE

Postautor: ahimsa » 23 kwietnia 2018, 19:43

Hej, na pewno np. tu jest czynne:
http://www.ogonek.waw.pl/grafik_dyzurow.html,
jak gdzieś w okolicach Katowic to np. tu można też jeszcze podjechać lub zadzwonić
http://reptilio.vet/


Awatar użytkownika
Sammy&Lucky
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwietnia 2018, 15:49
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Sammy, Lucky
Kontaktowanie:

Re: BARDZO PROSZE O POMOC. MOJA SWINKA CHARCZY/KRZTUSI SIE

Postautor: Sammy&Lucky » 23 kwietnia 2018, 20:54

Może to być infekcja układu oddechowego, świnka koniecznie musi jak najszybciej iść do dobrego weterynarza. Prawdopodobnie bedzie potrzebować antybiotyki, przypilnuje żeby to nie była amoksycylina.

Przy podawaniu antybiotyku podawaj zwiekszona dawkę witaminy C, probiotyki i karm świnkę co kilka godzin karmą namoczoną w wodzie przez strzykawkę. Musisz tez codziennie warzyć świnkę, najlepiej 2 razy dziennie dlatego ze świnka nie może tracić wagi- jeśli traci to znaczy ze musisz karmić więcej. Może tez sama próbować jeść jeśli daje radę ale musisz uzupełniać strzykawka.

Świnka może warzyć około 20g mniej/więcej w zależności od tego czy ma pełny pęcherz czy nie.


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: BARDZO PROSZE O POMOC. MOJA SWINKA CHARCZY/KRZTUSI SIE

Postautor: MixQQ » 23 kwietnia 2018, 21:36

A kaszle? Mi to wygląda na zapalenie płuc. Ewentualnie jakieś jego początkowe fazy


mysiapysia
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 27 lutego 2018, 23:39
Kontaktowanie:

Re: BARDZO PROSZE O POMOC. MOJA SWINKA CHARCZY/KRZTUSI SIE

Postautor: mysiapysia » 24 kwietnia 2018, 22:22

Witajcie, moja świnka miała identycznie 2 dni temu, wygladala jakby miala "kaszel" albo nie mogla czegos odkrztusic, juz bylam pewna ze to jakies zapalenie płuc i na drugi dzień chcialam isc do weta. W miedzyczasie podalam jej do pyszczka kilka kropli wit C oraz przeczytalam na innym forum zeby w przypadku infekcji swinke ogrzac, nie mialam termoforu zatem wlozylam do klatki butelkę z bardzo ciepłą wodą szczelnie owiniętą w miekką szmatke kilkuwarstwową (domowej roboty termofor). Swinka polozyla sie przy nim samoistnie na noc a rano jak ręką odjął, wszystko jej przeszło i brykała jak szalona, apetyt tez podwójny miała:) Nie wiem czy to bylo przeziebienie, podobno czasem moze to byc nawracajaca czkawka-podobno swinki morskie mają ją tak samo jak ludzie albo cos jej utknelo w przewodzie oddechowym jakis pylek zdzblo trawy i chciala to odkrztusić?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas