Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka nie da sie dotknąć ani wziasc na ręce

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Brydzia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 sierpnia 2007, 15:40
Kontaktowanie:

Moja świnka nie da sie dotknąć ani wziasc na ręce

Postautor: Brydzia » 8 sierpnia 2007, 15:45

WITAM!!!
Moja świnka nie da sie dotknąć ani wziasc na ręce.Przy dotykaniu skacze i gryzie ręce.Świnka jest u mnie już 2 tygodnie i przedtem zachowywała sie normalnie, co sie dzieje.PROSZĘ O POMOC.


Awatar użytkownika

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: admin » 8 sierpnia 2007, 17:32

Skąd mamy wiedzieć? Opisz dokładnie co śwince dolega, nie tylko jej zachowanie. Sprawdź, czy nie ma pasożytów, jakiś bąbli itd. Wtedy będzie można coś powiedzieć.


Brydzia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 sierpnia 2007, 15:40
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: Brydzia » 8 sierpnia 2007, 18:59

DZIĘKI ze ktoś mi odpisał wreszcie bo sie martwię o nią .OK JUŻ PISZE DOKŁADNIE

pasozytuw nie ma bo ja odrobaczałam zewnętrznych i wewnętrznych.Je normalnie ma duży apetyt.Kupy ma normalne.Babli tez nie ma.Ale gdy sie mu wkłada ręce pod brzuch to skacze i gryzie. A 2 dni temu musiałam nawet w nocy do niej wstać bo rzucało
nią po całej klatce i musiała spać ze mną.


Awatar użytkownika
kaja111
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:16
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: kaja111 » 8 sierpnia 2007, 20:25

to samiec czy samiczka? jeśli samica mogła być zaciązona w sklepie, lecz niekoniecznie. Może po prostu ie lubi być dotykana pod brzuszkiem(jak większość świnek). to brykanie to w moim mniemaniu objaw radości. Moja świnka też tak do pewnego czasu brykała.Myślałam nawet że to pasożyty. ale nie. To domena maluchów, chociaż nie tylko. Istnieje też obawa że coś nie tak z brzuszkiem, ale piszesz że je i kupki ma normalne- czyli biegunkę, zaparcie czy wzdęcie możemy wykluczyć, całe szczęście :padam: . ja myślę że świnka jest zdrowa, to co opisałaś to zachowania typowe świnkom, jednak nie zaszkodzi wizyta u weta który obejrzy ją pod kątem pasożytów zewnętrznych ewentualnie ciąży czy chorób brzuszka.

Obrazek

Brydzia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 sierpnia 2007, 15:40
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: Brydzia » 9 sierpnia 2007, 9:19

:padam: DZIĘKI!!!!!! :padam:
Ja już byłam u weterynarza i ja odrobaczyłam.Moja świnka to samiec.Bule brzuszka zaczęły sie od dnia w którym zaczęłam jej dawać siano.MOŻE TO OD SIANA.Chciałabym wkleić zdjęcie świnki jak to mam zrobić,proszę o rade.


Awatar użytkownika
kaja111
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 14 lutego 2007, 19:16
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: kaja111 » 9 sierpnia 2007, 17:25

Odrobaczyłaś ja, czyli weterynarz wykrył jakieś pasożyty? jeśli można wiedzieć jakie, wszoły? świerzb?

Co to brzucha to nie sądzę aby rozbolał od siana, no chyba że było nieświerze, albo świnka zjadłaby naprawdę dużo. radzę tę felerną paczkę wyrzucić. bardziej prawdopodobne, że ten ból brzucha spowodowany jest zbyt dużą dawką świeżych pokarmów. Brzuch małej świnki ze sklepu jest przyzwyczajony tylko do suchych pokarmów i zbyt nagłe podanie zieleniny może spowodować taki sensacje żołądkowe. Obserwój świnkę- czy je, narmalnie się wypróżnia, czy kupki nie są za miękkie...

Obrazek

Awatar użytkownika
Fazzy
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 28 maja 2007, 8:43
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: Fazzy » 11 sierpnia 2007, 9:19

Stosuj się do rad kaja111 a wszystko będzie dobrze :)
Pisz systematycznie o twojej śwince w tym temacie.

Mówią o mnie, że jestem wariat
ale ja to nieźle ogarniam...

Brydzia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 sierpnia 2007, 15:40
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: Brydzia » 13 sierpnia 2007, 22:45

:hurra: DZIĘKI !!!! :hurra:

Dzięki wszystkim za rady moja świnka już sie dobrze czuje.Ciesze sie bo nawet przybrała na wadze ale jest jedna niepokojąca rzecz. Ponieważ moja świnka zaczęła jeść papier. Gdy ja wypuszczam na pokój to cały czas widzę ja jak chodzi z kartka i ja gryzie.Gdy jej chce ja zabrać to bardzo kwiczy.Czy to morze być spowodowane niedoborem jakiejś witaminy.


Awatar użytkownika
*nicia*
Użytkownik
Posty: 367
Rejestracja: 28 czerwca 2007, 13:56
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: *nicia* » 18 sierpnia 2007, 12:06

chyba witaminy P a tak serio to nie wiem bo papier chyba nie ma zadnych wartosci odzywczych wiec raczej nie zastepuje sobie papierem jakiegos brakujacego skladnika - moj syn tez wcina gazete i tez sie smieje ze ma niedobor papieru ale za to jak zrobi kupe to od razu sie podetrze nim :D jak twoja siwnka jest mloda to moze jak dzieci lubi wszystko probowac i wymyslila sobie ze kartka bedzie swietna zabawka ale niech nie przesadza z jedzeniem bo papier w zoladku jej napecznieje i zrobi sie taka morka klucha i sie zadka nią, a moze sprawdz jej zeby bo dzieci gryza rozne rzeczy ja im zeby ida moze twoj pan tez ma jakies dolegliwosci z uzebieniem a moze poprostu lubi papier :P ja po klasowkach jak nie bylo wyjscia z pozbyciem sie szybkim sciag kilka razy musialam ja zjesc - zeby nie ten posmak dlugopisu to moze i nie bylby taki zly ;)

Obrazek

Brydzia
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 8 sierpnia 2007, 15:40
Kontaktowanie:

Re: MOJA SWINKA CHORUJE !!!!!!

Postautor: Brydzia » 22 sierpnia 2007, 10:06

:ok: DZIĘKI :ok:

Dzięki wszystkim za rady moja świnka już sie poprawiła . Mam jeszcze jedno pytanie co lepiej śwince dawać do klatki trociny czy te granulki.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

  • Dołącz do nas