Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

choroba jakaś mojej świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Swinkapll
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 maja 2018, 18:48
Kontaktowanie:

choroba jakaś mojej świnki

Postautor: Swinkapll » 5 maja 2018, 18:57

Witam
Mam świnkę od 10 miesięcy i teraz zaczęła się dziwnie zachowywać m.in
-siedzi w swoich sikach
- nie pije
-nie jje
-nie rusza się
- strasznie schudła
-i się cała trzęsie
Jest to płeć męska, podejrzewam ze to mogą być zęby trzonowe, ale jak to by były zęby trzonowe to by raczej w swoich sikach nie siedział
Co to może być ?


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: choroba jakaś mojej świnki

Postautor: ahimsa » 5 maja 2018, 19:44

A co powiedział weterynarz? Tutaj konieczna jest jak najszybsza pomoc, różne mogą być przyczyny, trzeba zacząć dokarmiać, poczytaj wątki na forum o dokarmianiu itd. tutaj też jest na ten temat: http://www.ogonek.waw.pl/weterynaria-w- ... usowe.html
Ale przede wszystkim jeśli nie byłaś to jak najszybciej idź do weterynarza. Poza tym świnka musi mieć suche podłoże, bo też jeszcze może dojść zapalenie skóry łapek itd. jak siedzi w jednym miejscu to pilnuj by było sucho.


Swinkapll
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 5 maja 2018, 18:48
Kontaktowanie:

Re: choroba jakaś mojej świnki

Postautor: Swinkapll » 5 maja 2018, 20:18

No jeszcze nie byłam bo dzisiaj chciałam jej trocinki zmienić, a zauważyłam juz od 3 dni że nie jje nie pije, myślałam że z gorącą i czekałam czy mu przyjedzie ale teraz czytałam na innych forach że świnka może mieć bakterie e-koli wiec teraz nie wiem co mam robić czy ja dotykać czy nie.. A i jeszcze dodam że ma biegunkę, i nie siedzi w innym miejscu tylko w tych mokrych trocinach od sików. Jedzenie ma czasem mokre (buraki, marchewka, jabłka) a czasem suche (m.in karmę ze sklepu do świnki)


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: choroba jakaś mojej świnki

Postautor: ahimsa » 5 maja 2018, 21:11

Poczytaj może jeszcze tu, jak zjedziesz na dół pisze też o e-koli
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?t=7184
ale ja osobiście bym dotykała, prędzej bałabym się, że świnka odejdzie, objawy o których piszesz niestety są poważne ale raczej chyba dla świnki... Zawsze raz na milion może się zdarzyć coś nietypowego, więc trudno za kogoś zdecydować, ale ja bym chyba jednak z całej siły starała się pomóc śwince...


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: choroba jakaś mojej świnki

Postautor: MixQQ » 5 maja 2018, 23:04

Smutek przepełnił me serce po tym wszystkim co tutaj wyczytałem.. Ratuj tego prosiaka wizytą u weta, nie pozwól by odszedł..



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas