Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co jej jest?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Lucy0516
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 20:58
Kontaktowanie:

Co jej jest?

Postautor: Lucy0516 » 18 czerwca 2018, 21:06

Otóż tak, mam moją świnkę od ponad półtora roku i zawsze wszystko było okej, a od około miesiąca zaczęłam ją wynosić na dwór, żeby zjadła sobie trawkę. Nie wiadomo skąd, zaczęło się pogarszać. Najpierw świnka zaczęła się intensywnie drapać i przewracała się na plecy i leżała nieruchomo. Zaczęła jej wypadać sierść coraz bardziej i zaczęły jej wyskakiwać taki jakby, no nie wiem jak to nazwać... Łupież? Jeszcze bardzo schudła :sad: Nie wiem co jej jest, boje się, że może umrzeć. Pomocy! Z góry mówię, że daje jej witaminę C, zawsze ma siano i karmę w klatce oraz daje jej warzywa i owoce. Do weta mam z godzinę więc..


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: Darom » 18 czerwca 2018, 21:53

Więc zamiast pisać na forum posta to zapierdzielaj co sił w nogach ze świnką do weta. Ale to już !
Jeśli chcesz, żeby ona żyła i miała się dobrze :)


Lucy0516
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 20:58
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: Lucy0516 » 18 czerwca 2018, 22:03

Chciałabym, ale nawet nie mam kiedy, a godzina drogi to trochę sporo. Może jakieś porady? Jakie maści stosować? Narazie stosuje wazelinę i jest okej, trochę pomaga :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: Darom » 18 czerwca 2018, 22:19

Godzina drogi to jest sporo ???? :sleepy: :-/ Jeśli Ci zależy na tym zwierzątku to ratuj jego życie by czuł się dobrze i żył długo. A jak nie to daj sobie spokój i oddaj świnkę komuś, kto będzie miał kiedy i dla kogo nie będzie problemu z godziną drogi podejścia do weterynarza. Tyle w temacie :coffe:


Lucy0516
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 20:58
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: Lucy0516 » 19 czerwca 2018, 9:35

Myślałam, że to forum jest do pomagania sobie, a nie naskakiwania. W WOLNYM CZASIE MOŻE UDA MI SIĘ UDAĆ DO WETERYNARZA, a jak narazie co mam zrobić? Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: ahimsa » 19 czerwca 2018, 14:26

Na pewno forum powinno być od pomagania i często jest, ale w jaki sposób tutaj pomóc (?) jak sama piszesz, że świnka schudła, że wypada jej sierść, że boisz się, że może umrze. Jak sobie to wyobrażasz, co tutaj odpisać? Osobiście jeżdżę ze świnką do weterynarza około dwóch godzin, jak jest gorsza pogoda itd. to nawet łącznie to wychodzi trzy godziny, wcale nie zawsze mi się chce i czasem trzeba poświęcić dzień urlopu, ale jadę. Mnie też to złości jak czytam, że może w wolnym czasie uda Ci się udać do weterynarza. Świnka czuje, żyje i bierzemy za nią odpowiedzialność. Piszesz, że problemy są od miesiąca, co to znaczy "narazie", ile to "narazie" będzie trwało? Chętnie bym Ci pomogła, ale np. ja z każdą sprawą jeżdżę do lekarza, więc co dopiero komuś pomóc na odległość... Na choroby są konkretne dawki leków itd. Na pewno są jakieś domowe dodatkowe formy pomocy, ale niestety często leczenie główne przepisuje lekarz. Napisz może jeszcze na forum Stowarzyszenia Pomocy Świnkom, albo przedzwoń do jakiejś lecznicy specjalistycznej dla małych ssaków i zwierząt egzotycznych, możesz też napisać na portalu Znany Lekarz; może coś więcej powiedzą, ale obawiam się, że tu przede wszystkim każdy zaleci wizytę u weterynarza. Poczytaj blog weterynarza Jakuba Kliszcza oraz porady które już tu były przy problemach skórnych i innych. Może jeszcze ktoś coś napisze...
Czy świnka normalnie je i wypróżnia się?


Lucy0516
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 20:58
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: Lucy0516 » 19 czerwca 2018, 15:02

Tak, normalnie je i wypróżnia się.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: ahimsa » 19 czerwca 2018, 15:13

Więc skoro schudła pomimo, że je normalne ilości i normalnie pracuje układ pokarmowy, to znaczy, że jest jeszcze być może jakiś problem, poza tym ze skórą...
Zdrowia dla świnki, nie obrażaj się, ale niestety tak to jest, świnka to delikatne zwierzątko, całkiem bezbronne, ja bym jednak wybrała się do weterynarza, teraz lecznice są często długo czynne, a czasem można zostawić w szpitaliku na parę dni do podreperowania zdrowia...


Lucy0516
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 20:58
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: Lucy0516 » 19 czerwca 2018, 16:54

Dzięki ;)


Lucy0516
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 11 czerwca 2018, 20:58
Kontaktowanie:

Re: Co jej jest?

Postautor: Lucy0516 » 19 czerwca 2018, 20:30

Czy nie ma przeciwwskazań żeby smarować ją wazeliną?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas