Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czesc. Pomożecie?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Caviator
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2018, 17:38
Kontaktowanie:

Czesc. Pomożecie?

Postautor: Caviator » 18 lipca 2018, 17:49

Cześć. Jest tu nowy. Moja Świnka ( bo tak ją nazywamy) od poniedzialku jakoś dziwnie się zachowuje. Malo piszczy, wody nie pije, sianko oraz karme je. Ogórka nie zjadła,a w niedziele to zjadła by razem z ręką. Siedzi w kącie, czy to w domku, czy w kuwecie z wiórkami. Jak przychodziłem z pracy to witał mnie głośny kwik czy jak kto woli pisk. Od początku tygodnia niestety nie kwika. Na oslabioną nie wygląda. Może ktoś z Was miał taki przypadek? ( nie oczekuję odpowiedzi idź do weterynarza bo tyle to też wiem)

Wiek Świnki to 8 miesiecy.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Czesc. Pomożecie?

Postautor: Renika » 20 lipca 2018, 1:37

Zmiana zachowania świnki może być objawem choroby, trzeba zrobić badania i sprawdzić ząbki. Można gdybać że świnka jest samotna i smutna ale to tylko domysły, mnie by to nie uspokoiło. Tylko dobry weterynarz da ci odpowiedź na twoje pytanie.


Caviator
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2018, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Czesc. Pomożecie?

Postautor: Caviator » 20 lipca 2018, 20:17

Od wczoraj ma biegunke. Była u weterynarza, dostala antybiotyk, probiotyk i coś na wzmocnienie bo schudła. Jeść je ale nadal wody nie chce pić czy to z poidelka, miseczki a nawet ze strzykawki. Minimalnie coś tam może się napije. Zęby próbowała sprawdzić ale swinka jadla siano j jej zostalo na zabkach i nie mogła się dopatrzec. Mam nadzieję że to nie są jej ostatnie godziny życia. Jutro idziemy na kolejny zastrzyk z antybiotykiem. Odstawic siano na noc żeby rano trzonowce mogła sprawdzic?


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Czesc. Pomożecie?

Postautor: Renika » 20 lipca 2018, 23:03

Zakup karmę ratunkową dla świnki, jest to proszek który rozcieńcza się z wodą i świnka wtedy pije podczas jedzenia. Polecam Dr Ziętek, Herbi care plus lub Marumoto ale w tym wypadki najlepsza będzie dostępna od ręki. Można też zmielić jednorodną, granulowaną karmę w młynku, rozcieńczyć z wodą i podawać przez strzykawkę co 2-3 godziny. Sianka nie odstawiaj, dobry weterynarz powinien usunąć resztki pokarmu i przy pomocy specjalnego sprzętu obejrzeć trzonowce. Koniecznie podawaj śwince probiotyk po antybiotyku, bio lapis, bio protect itp oraz dużo wit C (zmielony owoc dzikiej róży + woda, natka pietruszki, jakieś krople np. vitakraft). Na biegunkę dobry jest węgiel leczniczy, diarsanyl (pasta), smecta, gotowe preparaty np. dr Ziętek diaro-herb, Marumoto bowel boost. Daj kupki do zbadania, na co świnka bierze antybiotyk? Jakie jest rozpoznanie choroby?


Caviator
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2018, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Czesc. Pomożecie?

Postautor: Caviator » 21 lipca 2018, 12:54

Dzis byla u weterynarza specjalisty od gryzoni. Ma niestety ropien pod dolnym siekaczem :( zostawilismy ja w szpitalu dla chorych zwierzat bo nie chce ani jesc ani pic. W poniedziałek po 18 mamy sie zglosic. Będzie miala robione przeswietlenie i sie okaże czy bedzie miala zabieg czy antybiotyk.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czesc. Pomożecie?

Postautor: Darom » 21 lipca 2018, 15:14

Na pewno świnka z tego wyjdzie. Jeśli to są faktycznie spece od gryzoni to pomogą śwince i będzie wszystko dobrze.
Ostatnio zmieniony 21 lipca 2018, 23:51 przez Darom, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Czesc. Pomożecie?

Postautor: Renika » 21 lipca 2018, 22:40

Oj, niedobrze :(, trzymam kciuki za świnkę. Najlepszy specjlista od świnek w dziedzinie stomatologii to dr Jakub Kliszcz, przyjmuje w Warszawie w przychodni PulsVet thttp://jakubkliszcz.com/2017/12/02/sto ... orskich-2/
http://pulsvet.com.pl


Caviator
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 18 lipca 2018, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Czesc. Pomożecie?

Postautor: Caviator » 23 lipca 2018, 13:46

Niestety:( Świnka biega po łące z innymi które odeszły :( dostała zapaści dzisiaj podczas narkozy. Próbowali reanimować ale nie udało się. Musiała mieć wadę wrodzoną :(


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Czesc. Pomożecie?

Postautor: Darom » 24 lipca 2018, 0:46

Przykro mi. Czasem tak bywa. Nic nie zrobisz.


Bingoczuczu
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 24 lipca 2018, 18:05
Kontaktowanie:

Spoke jest

Postautor: Bingoczuczu » 24 lipca 2018, 18:22

Nie Marty size tym jezeli two ja sink a jest nowa ale Jessica naprade to cos podejrzanego idz do weterynaza


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas