Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z maluchami

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Viercia
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 sierpnia 2018, 11:59
Kontaktowanie:

Problem z maluchami

Postautor: Viercia » 3 sierpnia 2018, 12:43

Witam, w poprzedni wtorek kupiłam świnkę morska samiczkę w zoologicznym, a cztery dni później dokupiłem jej partnerkę również samiczke. Ładnie je połączyłam, wszystko fajnie tylko problem polega na tym że ta nowsza podbiega do tej wcześniej kupionej i próbuje ją atakować. Tzn nie jest to atak taki że coś mocno się dzieje, ale ta wtedy ucieka w drugi koniec klatki i tak kilka razy dziennie, najczęściej podczas jedzenia się to dzieje. Daje im po dwie porcje ale i tak się wykłucają. Czy one nadal ustalają hierarchię? Jeśli tak ile to jeszcze może potrwać? Klatkę mają 100cm.
I drugi problem okazuje się że są to maluszki jedna waży 275g druga 310g, obie nie chcą jeść suchej karmy. Posiadam versele laga nature i karmę Brit Animals. Jedyne co chętnie wcinają to zioła z herbal pets. No i warzywa świeże, sianko i zieleninę. Czy to im wystarczy ? Ważę je od 5 dni i raz spadają z wagi do max 10g, albo przybierają ale bardzo słabo po 3-5g na dobę. Jak moge je wspomóc ?


Awatar użytkownika

Viercia
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 sierpnia 2018, 11:59
Kontaktowanie:

Re: Problem z maluchami

Postautor: Viercia » 3 sierpnia 2018, 13:05

I jeszcze pytanko bo dzisiaj ganiają się częściej niż od początku czy to możliwe że mają ruję i przez to ? Obie samiczki są z jednego miotu.


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Problem z maluchami

Postautor: Moreni » 3 sierpnia 2018, 18:19

To ganianie koleżanki to demonstracja dominującej pozycji w stadzie - będzie trwać, dopóki uległa świnka się nie postawi albo dominującej się nie znudzi. Nie przejmuj się, dopóki obie świnki mają szansę się najeść. I tak, mogą to być zachowania nasilane przez ruję (pierwsza pojawia się w wieku 3-4 tygodni).

Polecam ważyć w większych odstępach czasu - raz, dwa razy w tygodniu. Przy codziennym warzeniu właśnie takie wahania będą wychodzić, bo a to świnka po kupie, a to po jedzeniu, a to głodna...


Viercia
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 3 sierpnia 2018, 11:59
Kontaktowanie:

Re: Problem z maluchami

Postautor: Viercia » 3 sierpnia 2018, 20:50

Dziękuję bardzo


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problem z maluchami

Postautor: Renika » 3 sierpnia 2018, 22:14

Co do suchej karmy to może spróbuj podawać inne, najlepiej jednorodne np. VL cavia complete, Vitakraft Vita Special Junior, Bunny guinea pig basic, JR Farm dla świnki morskiej. Na podtuczenie dobre są obrane pestki dyni (najlepiej eko) - moje świnule uwielbiają :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas