Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Obfita biała wydzielina z oka.

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Kijiru
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 sierpnia 2018, 20:13
Kontaktowanie:

Obfita biała wydzielina z oka.

Postautor: Kijiru » 15 sierpnia 2018, 20:28

Witam.
Ja i moja świnka mamy następujący problem: od paru dni z lewego oka świnki obficie wypływa biała wydzielina, prawe jest bez zmian.
Zdaję sobie sprawę, że to u nich naturalny mechanizm służący czyszczeniu oczka i pyszczka, pojawiała się już wcześniej, ale nigdy tak obficie. Uściślijmy to: nie leje się strumieniami, ale delikatnie wypływa poza kącik oka. Spojówki nie są zaczerwienione. Oko duże i błyszczące, symetryczne, nie jest sklejone.
Po zaschnięciu pojawiają się małe grudki. Świnka nie ma zlepionego oczka, ropki nie są nie wiadomo jak wielkie, raczej takie normalne.
Zwierzątko jest aktywne, radosne, ma apetyt, słowem: nie ma nic niepokojącego, prócz tej wydzieliny.
Co wieczór przemywam oczka ciepłą (nie gorącą) wodą. Po przemyciu, po paru minutach łzy (to chyba najlepsze określenie) ponownie napływają i po ponownym przemyciu już jest okej.
Do tego podaję mu witaminę C i dużo warzyw, które ją zawierają.
Czy jest się czym niepokoić? Czy ktoś już się spotkał z taką sytuacją u swojej świnki i jest w stanie mi przybliżyć, czy coś niedobrego się dzieje?
Załączniki
37139340_225245608093010_1251942907624030208_n.jpg


Awatar użytkownika

pimproczek
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 10 marca 2018, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Obfita biała wydzielina z oka.

Postautor: pimproczek » 24 sierpnia 2018, 17:53

Miałam taką samą sytuację i poszłam do weta z moją świnką i najpierw przemył jej oczko takim płynem pokazującym możliwe urazy oczka a potem powiedzial jakoe kropelki do oczu jej kupic bo podobno miala lekko zranione oczko i pomoglo owszem ale nie jestem pewna czy ona tego potrzebowała ale żeby się upewnić lepiej pójdź do weterynarza jak będziesz miała czas ale na twoim miejscu bym sie nie martwiła


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Obfita biała wydzielina z oka.

Postautor: Darom » 25 sierpnia 2018, 18:24

jak dla mnie wygląda to trochę jak "śpiuchy". moja świnka czasami łapie "śpiuchy" i pani weterynarz kazała masować mi środek noska świnki że udrożnić. jak masuje to świnka nie ma już "śpiuchów"



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas