Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowotwór gruczołu sutkowego

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Nowotwór gruczołu sutkowego

Postautor: Asisianka » 27 sierpnia 2018, 14:56

Moja biedna Lady ma nowotwór. Za tydzień operacja. Pytałam się weta jakie ma szanse. Powiedział, że jest młoda, ma tylko 3 lata, więc ma duże szanse, że będzie ok, o ile nie ma przerzutów do płuc :( Jest mi smutno i mam wyrzuty sumienia, że nie zauważyłam tego wcześniej. Świneczka jest żywa jak dawniej, je normalnie. Nie widziałam od razu bo ma długie włosy i jest trochę tłuściutka (trochę za dużo)... Ostatnio przy strzyżeniu zauważyłam tą dziwną narośl u niej. A skupiona byłam bardzo na psie, bo ostatnie 2 miesiące zaczął chorować na padaczkę. Tylko leki i choroby i kłopoty :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Nowotwór gruczołu sutkowego

Postautor: Renika » 27 sierpnia 2018, 21:23

Moja świnka też miała nawet 2 nowotwory w podobnym miejscu. Jeden udało się szczęśliwie zoperować gdy miała ok 4 lat a drugi miała wycinany w wieku 6 lat. Mam nadzieję że twój weterynarz jest dobrym specjlistą i ma doświadczenie z takimi zwierzątkami. Powinno być dobrze, trzymam kciuki!


Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Re: Nowotwór gruczołu sutkowego

Postautor: Asisianka » 28 sierpnia 2018, 10:13

A tą drugą operację przeżyła? Moja wetka jest specjalistką od małych zwierzątek, ufam jej. Sterylizowała mojego Lulka. Bo z psem jeżdżę do innej kliniki, takiej bardziej szpitalnej i od psów/kotów. Przed operacją muszę Lady przełożyć do innej klatki, 3 godziny musi być bez jedzenia, tylko woda. Lady to silna prosiaczka. Musi dać radę.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Nowotwór gruczołu sutkowego

Postautor: Renika » 28 sierpnia 2018, 21:10

Operację przeżyła ale z racji wieku niestety odeszła w krótkim czasie po zabiegu...Ale pierwszą operacje zniosła bardzo dobrze, tuż po wybudzeniu biegała, jadła i chciała się bawić ze swoją towarzyszką. Musiałam jej zrobić 3-dniową kwarantannę aby druga świnka jej szwów nie obgryzła :)



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas