Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Prawdopodobny katar

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
gouda
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 września 2018, 19:56
Kontaktowanie:

Prawdopodobny katar

Postautor: gouda » 5 września 2018, 20:15

Witam,
Od kilku dni zauważyłam, że moja świnka zachowuje się inaczej niż wczesniej (mieszka u nas dopiero od dwóch tygodni). Stała się bardziej osowiała, szybko oddycha wydając przy tym rzęszący dźwięk, wogóle nie kwiczy, a na jej nosie pojawiła się dziwna plamka, którą wczoraj umyłam, ale dziś pojawiła się ponownie. Czy może być to katar? Jeśli tak to co robić?


Awatar użytkownika

Kolorowyobrazek
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2018, 15:58
Kontaktowanie:

Re: Prawdopodobny katar

Postautor: Kolorowyobrazek » 5 września 2018, 20:51

Najprawdopodobniej jest to katar. Najlepiej wybrać się do weterynarza, ponieważ nieleczony katar może prowadzić do poważnych problemów z układem oddechowym.


Pioropl
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 9 listopada 2016, 20:40
Świnki morskie: Stella,Biała,Mały
Kontaktowanie:

Re: Prawdopodobny katar

Postautor: Pioropl » 5 września 2018, 21:14

Lepiej nie leczyć świnki morskiej na własną rękę, skoro nie wiadomo co jej dokładnie dolega. Może to i przeziębienie, ale skąd plamka na nosie? Świnki to delikatne zwierzątka, najlepiej wybrać się jak najszybciej do weterynarza od zwierząt egzotycznych a on sprawdzi co jej dolega, wizyta nie jest wcale taka droga.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Prawdopodobny katar

Postautor: Renika » 5 września 2018, 21:14

To może być nawet zapalenie oskrzeli, trzeba szybko jechać do dobrego weterynarza bo w takim wypadku podaje się antybiotyk + probiotyk.


gouda
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 5 września 2018, 19:56
Kontaktowanie:

Re: Prawdopodobny katar

Postautor: gouda » 6 września 2018, 0:08

Dziękuję za porady, dodam jeszcze, że zaobserwowałam jak moja świnka się gryzie i drapi. Może ma to jakiś związek z tą dziwną „chrypą” (np. Uczulenie)?



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas