Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Białaczka

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
justkaa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 września 2018, 10:27
Świnki morskie: Tosiek (Antoni)
Kontaktowanie:

Białaczka

Postautor: justkaa » 28 grudnia 2018, 10:40

Witam, jestem nowa na forum
Wczoraj lekarz postawil diagnoze - moja świnka ma białaczkę. Jestem załamana :sad: Świnka ma 3 i pół roku, nigdy nie chorowała, tylko od kilku miesięcy miała problemy z zębami. Sytuacja z zębami została opanowana ale świnka nadal nie jadła. Morfologia rozwiała wszelkie wątpliwości...
Muszę się przyznać bo popełniłam wielki błąd, gdyż moja świnka jest ze sklepu zoologicznego. Byłam wtedy nieświadomym dzieckiem... Pani doktor powiedziała, że świnki mogą zarażać się nowotoworem, co bardzo mnie zdziwiło.
Czy ktoś z was wie coś na temat białaczki u świnek? Oczywiście leczenie jest juz rozpoczęte, Tosiek dostał sterydy. Jakie są rokowania?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Białaczka

Postautor: Renika » 30 grudnia 2018, 20:08

Ciężka sprawa, słyszałam że przyczyną białaczki u świnek są wirusy które powodują nowotwory, rokowania są ostrożne. Może skonsultuj jeszcze diagnozę z innym weterynarzem specjalistą? Trzeba będzie świnkę dokarmiać karmą ratunkową, podawać dużo wit.C i probiotyki. Mam nadzieję że uda się uratować twoją świnkę.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas