Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Biała plama na oku

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
newtie
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 stycznia 2019, 16:54
Świnki morskie: Pączuś
Kontaktowanie:

Biała plama na oku

Postautor: newtie » 1 stycznia 2019, 17:36

Witam, tydzien temu kupiłam świnkę morską, wczoraj zaobserwowałam białą plamkę na prawym oczku. Czytałam wiele na różnych stronach internetowych i podejrzewam, że może być to bielmo. Nie wiem jednak, czy muszę iść do weterynarza, ponieważ jedni piszą, że to nic takiego tylko trzeba uważać na oko świnki, inni mówią, że konieczna jest wizyta. Moja mama również jest zdania, że to nic takiego, bo jej świnki też takie coś miały i nic im się nie działo. Nie chce ze mną iść do weterynarza, bo twierdzi, że to błahostka. Jednak ja trochę się boję, że może być to coś poważniejszego. Więc czy naprawdę konieczna jest wizyta u weterynarza? I czy to poważne?
Z góry dziękuję za pomoc.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Biała plama na oku

Postautor: kira » 2 stycznia 2019, 11:13

Moja świnka miała plamę była nieregularna zajmowała połowę oka i była biało przeźroczysta. Byłam z nią u weterynarza okazało się że plama była spowodowana niedoborem witamin. Świnka nie jadła że względu na
zęby. Weterynarz zajął się nią dostała witaminy w strzykawce, które dostawała trzy razy dziennie oprócz jedzenia. Po tygodniu plama zniknęła.

________________________
Pozdrawiam
Julia


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas