Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy! :(

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Eweloonaa
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 grudnia 2018, 11:29
Lokalizacja: bytom
Kontaktowanie:

Pomocy! :(

Postautor: Eweloonaa » 5 stycznia 2019, 11:00

Witam, wczoraj zauważyłam że mój świnek złamał sobie ząbka :( ( pokazane na zdjęciu) dziś rano postanowiłam znów mu zajrzeć w pyszczek czy nic się nie dzieje i niestety złamał też drugi prawie że na tą samą długość co ten pierwszy
Witamin mu napewno nie brakuje gdyż ciągle podaje mu jabłko,marchew,sałatę,ogórki,nawet zaczęłam mu podawać natkę pietruszki, no i karme choć jest wybredny i wybiera tylko to co mu smakuję
Powiedzcie mi dlaczego tak mu się stało? Dodam że miał również Kolbe w klatce
Jak mam się teraz nim zaopiekować? Mam mu wszystko trzeć? Odrosną mu te ząbki?
Kurcze to już moja kolejna świnka z kolei ale nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło

Świnek normalnie się zachowuje, bryka,je,robi bobki
Jedynie jest problem z piciem bo pije niewiele ale wydaje mi się że to już jest problem z pomieszczeniem ponieważ mieszkam w kamienicy i mimo że ogrzewanie ciągle chodzi to nie ma aż tak ciepło w pokoju a on dodatkowo otrzymuje dużo mokrych smakołyków
Załączniki
IMG_20190105_110030.jpg


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Pomocy! :(

Postautor: Renika » 5 stycznia 2019, 11:48

Ząbki odrosną ale trzeba wzbogacić dietę świnki o wit.C. Można kupić gotowy prepara w sklepie lub zrobić samemu, np. ja podaję swoim świnkom 2x dziennie mieloną skórkę z dzikiej róży. Oprócz tego natkę pietruszki, ale nie za dużo ze względu na dużą ilość wapnia, paprykę i brokuł. Nie podaje się wtedy ogórków bo zawierają enzym – askorbinazę, który utlenia witaminę C.


Awatar użytkownika
Eweloonaa
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 grudnia 2018, 11:29
Lokalizacja: bytom
Kontaktowanie:

Re: Pomocy! :(

Postautor: Eweloonaa » 5 stycznia 2019, 12:28

Jego ząbki wyglądają teraz tak
Załączniki
IMG_20190105_122637.jpg


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Pomocy! :(

Postautor: kira » 5 stycznia 2019, 22:49

Wydaje mi się że może mieć je za krótkie. Weź świnke na ręce daj jej coś miękkiego do jedzenia np banana sprawdź czy potrafi to pogryźć.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika
Eweloonaa
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 grudnia 2018, 11:29
Lokalizacja: bytom
Kontaktowanie:

Re: Pomocy! :(

Postautor: Eweloonaa » 7 stycznia 2019, 14:11

Byłam z tym u weterynarza,powiedziała mi babeczka że zdecydowanie za długie miał ząbki, górnych nie tykała ale dolne przycięła i kazała obserwować.
Ale zachowanir się nie zmieniło, nadal wcina jak szalony


Kocham_zwierzęta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 1 grudnia 2019, 8:57
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Fibi, Mordek i Bunia
Kontaktowanie:

Re: Pomocy! :(

Postautor: Kocham_zwierzęta » 1 grudnia 2019, 9:32

U niektórych świnek same warzywa i owoce mogą nie wystarczyć żeby organizm był dowitamizowany musisz kupić śwince juvit multi lub cebion multi i małej do szczykawki 7 kropel i daj mu ze strzykawki do pyszczka


Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 3 września 2018, 11:26
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Edzia[*] i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Pomocy! :(

Postautor: Gegoru » 2 grudnia 2019, 11:36

Dobry weterynarz znający się na świnkach pomoże :)

Kocham_zwierzęta pisze:U niektórych świnek same warzywa i owoce mogą nie wystarczyć żeby organizm był dowitamizowany musisz kupić śwince juvit multi lub cebion multi i małej do szczykawki 7 kropel i daj mu ze strzykawki do pyszczka


Czy nie reklamujesz wszędzie i te same produkty? Marketing szeptany? Kilka postów i tylko to przewija się w Twoich postach.

Świnki sobie świetnie radzą jak mają dobre pożywienie, bogate w witaminę C. Po co żreć stos tabletek/płynów, jak ma się to w pożywieniu?

Odnośnie tych leków, najlepiej zapytać weterynarza czy jest to potrzebne. Czy lepiej dać paprykę, ogórek, natkę pietruszki czy stresować świnkę strzykawką/szprycą z witaminą C?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas