Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problemy po piłowaniu zębów

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
PattMatt
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2017, 8:11
Kontaktowanie:

Problemy po piłowaniu zębów

Postautor: PattMatt » 20 stycznia 2019, 12:24

Witam, mam świnkę skinny która dokładnie miesiąc temu przeszła piłowanie zębów trzonowych. Weterynarz wyjaśniła mi, ze powinnam co miesiąc przyjeżdżać ze swiniakiem zeby kontorolowac czy zeby prawidłowo się ścierają itp minął dokładnie miesiąc a swinka znowu nie je, jest osowiała. Jak tylko chce coś zjeść widzę ze sprawia jej to ból. Czy to możliwe ze w tak krótkim czasie zeby odrosły i znowu trzeba je piłować ??


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Problemy po piłowaniu zębów

Postautor: Moreni » 20 stycznia 2019, 13:10

Tak. Zęby świnek morskich rosną mniej więcej w tempie ludzkich paznokci. W ekstremalnych przypadkach wymagają korekty nawet co dwa tygodnie.

W przypadku problemów takich jak u Twojej świnki warto znaleźć specjalistę od zwierząt egzotycznych i zrobić porządne RTG głowy. Często sama wada zgryzu to tylko objaw, a przyczyną może być np. ropień pod korzeniem zęba.


nelaaa2
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 stycznia 2019, 23:36
Kontaktowanie:

Re: Problemy po piłowaniu zębów

Postautor: nelaaa2 » 20 stycznia 2019, 18:36

Mam pytanie (nie zrobić nowego tematu nwm czm :/ :/ ) moja świnka (samczyk) ma na brzuszku balonik, pierw myslalam, że z dwóch teraz z jednej ale wsm niewiem, ale ma baloniki na brzuszku. nie jest osowiała, je normalnie i kupki tez ma normalnie...Moja mama mówi, że nie ma pieniędzy na weterynarza i, że pójdziemy z nią do weterynarza jeżeli będe grzeczna :( Namówiłam ją troche i jutro może zadzwoni żeby spytać ule kosztuje badanie kontrolne dla 2 swinek wiec niewiem, ale troche się boje, świnka ma tak od chwili zakupu (w zoologicznym wiem, że nie wolno no, ale trudno) a i mam 2 świnki samce i drugi nie ma czegoś takiego :( Pierw myslalam ze jest poprostu grubszy ale niewiem :( Czy to wzdęcie? Czytałam ze jak świnka ma wzdzecie to nie załatwia się itd. :( a moja robi wszystko normalnie tylko ma te baloniki co robić?


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problemy po piłowaniu zębów

Postautor: Renika » 20 stycznia 2019, 23:01

Jeżeli świnka ma wzdęcie to raczej próbuje się położyć, nie je ani nie chce się ruszać bo sprawia jej to ból. Jednak nie wiadomo co to jest ten "balonik" więc jak najberdziej należy iść do weterynarza aby świnkę zbadał.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości

  • Dołącz do nas