Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kamienie u swinki morskiej

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Sardynka
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 stycznia 2019, 13:54
Kontaktowanie:

Kamienie u swinki morskiej

Postautor: Sardynka » 26 stycznia 2019, 14:03

Witam wszystkim! :) Jestem właścicielką 4 letniej swinki o imieniu Lucky. Lucky w zeszła środę 16 stycznia przeszedł operacje usuwania kamienia. Biedny nie mógł zrobić siku A jeśli mu sie udało to była to plamka krwi połączona że swinkowym piskiem.
Wczoraj byłyśmy u weterynarza i otrzymaliśmy informacje że wszystko jest w porządku. Lucky stracił lekko na wadze ale to normalne po operacji. Lecz ja obserwując go w domu zauważyłam że siku jak i kupki są częstsze ale wciąż występuje popiskiwanie swinki.
Pomocy czy może ktoś też był w takiej sytuacji i może mi powiedzieć czy tak jest po operacji czy powinnam znowu zgłosić się do weterynarza. !


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Kamienie u swinki morskiej

Postautor: Renika » 26 stycznia 2019, 17:54

Po operacji wszystko musi się zagoić więc świnka może odczuwać jeszcze ból podczas załatwiania się. Jednak jak zaobserwujesz u swojej świnki zmniejszony apetyt, apatię lub inne niepokojące objawy to trzeba szybko udać się do weterynarza. Nie wiem, czy przyjmuje jakieś leki ale zawsze możlwe jest jakieś zakażenie rany i wtedy trzeba podać antybiotyk.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas