Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ubytek na oku

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Dilaila
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lutego 2019, 23:25
Kontaktowanie:

Ubytek na oku

Postautor: Dilaila » 12 lutego 2019, 23:37

Witam
Mam problem z okiem świnki :sad: ostatnio zauważyłam na nim jakby ubytek (mam nadzieję, że widać na zdjęciu). Świnka normalnie widzi, nie zmieniła swojego zachowania, je normalnie, ale martwi mnie to i boję się, że to może objaw jakiejś choroby albo starości? Świnka ma w sumie tylko niecałe 4 lata..
Mam nadzieję, że ktoś z Was mi pomoże
Załączniki
IMG_20190212_221925 (1).jpg


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Ubytek na oku

Postautor: ahimsa » 13 lutego 2019, 13:46

Cześć, moja świnka też ma coś podobnego od około dwóch lat (teraz ma 4.5 roku), jednak nie zakwalifikowano tego do żadnego leczenia (a leczymy się u specjalistów), zdiagnozowano jako coś niegroźnego. Natomiast tu jest podobny wątek:
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... mo#p170799
Tu też podobny wątek (ale przez facebook):
https://www.facebook.com/PrzychodniaOpt ... =1&theater
Najlepiej skonsultować ze specjalistą, dla spokoju, każdy przypadek jest jakoś inny, pozdrawiam!


gosc123
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 września 2018, 10:52
Kontaktowanie:

Re: Ubytek na oku

Postautor: gosc123 » 16 lutego 2019, 20:01

Hej, nasza swinka miała coś takiego na obu oczach.Zaczęło się od jednego, potem przeszło na drugie. Niestety powiększało się i świnka miała takie wyłupiaste oczy.Wydaje mi się, że mogło to mieć związek z przerostem zębów, bo po pewnym czasie okazało się, że ma poranione policzki i konieczna jest operacja.Po przycieciu zębow, oczka nie byly juz przekrwione i jakby wylupiatosc sie zmniejszyla , ale niestety zdechla po 7 dniach od operacji :( więc nigdy juz nie poznam przyczyny ani chorych oczu ani smierci swinki.... Weterynarze mowili o tych oczach swinki, ze taka jej uroda...w każdym razie warto kontrolować zęby u świnek - nie wiedzialam tego. Powodzonka



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas