Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

problem z wchodzeniem trocinek i siana do pupci świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
aanaid
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lutego 2019, 12:04
Kontaktowanie:

problem z wchodzeniem trocinek i siana do pupci świnki

Postautor: aanaid » 19 lutego 2019, 12:21

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum. Jesteśmy szczęśliwą rodzinka posiadającą dwa cudowne 3/4-miesięczne samczyki świnki morskiej. Jedna to taka klasyczna American, a druga to teddy. I tu jeszcze je przedstawię americam ma na imię teddy a teddy nazywa sie Miki. :) (fantazja dzieci). Mamy problem z Mikim (teddy) paprochy ze ściółki tj. trocinki, kawałki brykietu, trawka wchodzą jej do odbytu ... i to w ilościach kosmicznych. staram się jej kilka razy dziennie wyciągać te fragmenty które po lekkim rozchyleniu widzę a są to nieraz trocinki wielkości małego paznokcia lub długie na 3 cm kawałki trawki. wczoraj zauważyłam, że zaczęła naszej śwince wyciekać z odbytu rzadka ciemna(brązowa wydzielinka). Dodam, że kupki robi nadal normalne, ale zaniepokoiła mnie ta substancja i zajrzałam jej tam do pupci tak głębiej rozchylając bardziej i miała tyle tych brudków, myślę, że może i już rozkładających się ... chociaż nie czuć było zapachu ropnego. Czy spotkał się ktoś z WAS z podobna przypadłością u świnek? wybieram się dzisiaj wieczorem do weterynarza ale chciałam jeszcze od Was uzyskać jakieś informacje ... będę wdzięczna za ew. wskazówki, rady ...


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: problem z wchodzeniem trocinek i siana do pupci świnki

Postautor: ahimsa » 19 lutego 2019, 18:16

Ciekawy problem, moim świnkom czasem, ale troszkę coś wejdzie i raczej same się czyszczą, przykro mi, że nie podpowiem nic, jedynie, co mi przychodzi to zatrzymanie cekotrofów: http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/index. ... Itemid=131
choć tu pisze (dygresja), by podmywać świnki, ja penisa nigdy nie myłam ani jednej śwince, żaden weterynarz mi tego nie zalecił, jak i kąpieli (to wręcz odradzali), źdźbełka czasem z odbytu wyciągam, ale nie jest to problem, jak u Twojej świnki jak piszesz. I co powiedział weterynarz?


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: problem z wchodzeniem trocinek i siana do pupci świnki

Postautor: Renika » 19 lutego 2019, 21:10

Najlepiej zamienić trociny na drybed, ale trzeba najpierw zrobić test czy świnki nie będą go obgryzać.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas