Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Serduszko?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Dilaila
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lutego 2019, 23:25
Kontaktowanie:

Serduszko?

Postautor: Dilaila » 22 lutego 2019, 22:34

Cześć
Mam problem z moją 4 letnią świnką, ostatnio zauważyłam u prosiaka, że jakoś mocniej bije mu serduszko, aż nim porusza. Na początku myślałam, że to może cos z płucami, ale świnka nie ma ani kataru ani świszczącego oddechu. Uznałam, że to może być coś z serduszkiem. Świnka ma apetyt, jest ruchliwa tak jak zawsze, jej zachowanie w ogóle sie nie zmieniło. Problem polega na tym, że jak siedzi to widać po jego boczkach jak nim dość mocno porusza. Nie wiem jak to dokładnie ująć, ale nie oddycha tak płynnie jak np moja druga świnka, tylko tak jakby mocno sie stresowal przez caly czas i nim potrząsało.
Czy ktoś ma pomysl co to moze być?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Serduszko?

Postautor: Renika » 23 lutego 2019, 1:51

Ja poszłabyn jak najszybciej do dobrego weterynarza i wykluczyłabym zapalenie płuc oraz wzdęcie (jeżeli jest poważne to świnki mają wtedy problem z oddychaniem). Na zdjęciu RTG będzie widać czy z serduszkiem jest wszystko ok i czy nie jest powiększone. Czy świnka wydaje jakieś dźwięki podczsa snu?


Dilaila
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lutego 2019, 23:25
Kontaktowanie:

Re: Serduszko?

Postautor: Dilaila » 23 lutego 2019, 13:35

Żadnych dźwięków nie wydaje. Zachowuje się całkowicie normalnie, nie ma żadnych konkretnych objawów. To wygląda tak jakby ciężko oddychal, dokładnie przy braniu wdechu albo jakby bardzo mocno biło mu serduszko.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Serduszko?

Postautor: Renika » 23 lutego 2019, 22:03

Moja świnka która miała problemy sercowe troszkę harczała podczas snu, ale nie jest to oczywiście podstawowy objaw tej choroby. Obawiałabym się jednak jakiejś infekcji lub wzdęcia. Ciężki oddech jest bardzo niepokojący, trzeba wyjaśnić sprawę u weterynarza.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas