Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

pytanie chora swinka

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
cobras444
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 grudnia 2018, 21:26
Kontaktowanie:

pytanie chora swinka

Postautor: cobras444 » 25 lutego 2019, 13:09

witam mam pytanie czy ktos mial podobne problemy z swinka obrzeki guz limfatyczny pod szyja byl zabieg potem niedowlad konczyn leczenie chudniecie mimo jedzenia i dokarmiania teraz zapalenie płuc powiekszone serce antybiotyki dostaje stan ciezki prosze o opdowiedz?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: pytanie chora swinka

Postautor: Renika » 25 lutego 2019, 21:00

Ja miałam troszkę inną, ale podobną sytuację. Świnka miała powiększone serce i na stałe przyjmowała Lotensin który dobrze znosiła. Potem mimo jedzenia zaczęła chudnąć i okazało się że ma guzka na tarczycy. Była operacja, po zabiegu było wszystko dobrze i świnka wróciła do poprzedniej wagi. Jednak zapalenie płuc to bardzo poważna sprawa, taką świnką trzeba koniecznie dokarmiać (najlepiej mieć kilka karm ratunkowych, np. dr Ziętek, Marumoto body build i Herbi care plus), podawać dużo wit.C oraz probiotyki (bio lapis,Flora defense) 2-3 godz. po antybiotyku.


cobras444
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 grudnia 2018, 21:26
Kontaktowanie:

Re: pytanie chora swinka

Postautor: cobras444 » 26 lutego 2019, 11:31

od pazdziernika to trwa troche ma teraz anemie od tym chorob i glukoza podwyzszona


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: pytanie chora swinka

Postautor: Renika » 26 lutego 2019, 21:04

Tak czasami jest ze świnkami. Moja Grusia zachorowała w lutym 2018 roku, stan był bardzo ciężki, przez 3-4 miesiące nie mogła jeść samodzielnie więc dokarmiałam ją co 2-3 godziny (w nocy też) różnymi karmami ratunkowymi, kupiłam młynek do kawy i mieliłam jej karmę, pestki dyni itp. Potem stopniowo zaczęła sama troszkę podjadać (tarłam warzywa, kupowałam bardzo drobne sianko aby mogła je pogryźć https://www.telekarma.pl/p29617-jr.farm ... siers.html) ale całkowicie wyzdrowiała dopiero pod koniec września i mogłam wtedy odstawić karmienie przez strzykawkę. Antybiotyki brała chyba ponad miesiąc ale na szczęście przewód pokarmowy się nie rozregulował. Połowa sukcesu to dobry weterynarz ale bardzo ważna jest również twoja troska i pielęgnacja chorej świnki.


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: pytanie chora swinka

Postautor: ahimsa » 27 lutego 2019, 8:43

Renika, a co masz na myśli mówiąc - dużo witaminy C - ale chodzi mi tu o suplementację (czy to też miałaś na myśli?), a nie naturalne źródła, bo ja spotkałam się z różnymi poglądami, chciałam coś sama poczytać na ten temat, ale nigdzie nie znalazłam jakiejś dyskusji czy artykułu poza takim standardowym poglądem, jaki jest na Stowarzyszeniu, a zaciekawiło mnie to.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: pytanie chora swinka

Postautor: Renika » 27 lutego 2019, 11:54

Tak, chodzi o suplementację, ale - naturalną :) . Ponieważ moje świnki nie przepadają za wit.C którą można kupić w sklepie lub u weterynarza to zaczęłam im podawać mieloną skórkę dzikiej róży https://jedzpij.pl/mielona-skorka-z-dzi ... gJTrvD_BwE. Podawałam ją (i nadal podaję) mieszając z małą ilością ciepłej (nie gorącej) wody przez strzykawkę do pyszczka i sypałam na warzywa i owoce (nie na ogórka bo zawierają askorbinazę, enzym, który utlenia witaminę C). Świnki ją uwielbiają, aż się dopraszają o strzykawkę :lol:


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: pytanie chora swinka

Postautor: ahimsa » 27 lutego 2019, 17:53

:) Dzięki, tak to pamiętam, ciekawiłaby mnie sprawa suplementacji Cebionem, tak dla ciekawości, ponieważ spotkałam się z różnymi podejściami, u mnie Bursztyn nie zjadał posypanej sałatki, ale Plamka chrupała, muszę wrócić do tego.


Alvin0707
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 marca 2019, 18:29
Kontaktowanie:

Re: pytanie chora swinka

Postautor: Alvin0707 » 3 marca 2019, 18:45

Witam!
Przepraszam jestem tu nowa i nie wiem jak napisać nowy post. Wiem, że to może nie na temat, ale martwię się ponieważ mój świniaczek Alvinek , który jest z reguły ruchliwy i bardzo żarłoczny dzisiaj jest bardzo osowiały i nie chce za bardzo jeść... normalnie zajada się sałatą i zieleninką, a dzisiaj nic tylko ziółka i sianko... czasami ogórek.
Może mi ktoś pomóc? :sad:

Pozdrawiam Julianna


ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: pytanie chora swinka

Postautor: ahimsa » 3 marca 2019, 22:31

Hej, najpierw idziesz na dół gdzie są kategorie, wybierasz dział - np. "Choroby i problemy" - klikasz na niego i potem w lewym górnym rogu jest taka jakby zakładka gdzie pisze "Nowy temat" i klikasz i piszesz tytuł i treść.
Mam nadzieję, że Twoja świnka wróci do formy. Może wzdęcie (?) - sprawdź różne tematy w Stowarzyszeniu Pomocy Świnkom - tam też w żywieniu i o sałacie. Tu link:
http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/index. ... &Itemid=79
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Aroniaa i 15 gości

  • Dołącz do nas