Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chora kawia

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Heremis87
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 8 marca 2019, 22:27
Kontaktowanie:

Chora kawia

Postautor: Heremis87 » 9 marca 2019, 19:40

W domu jest kawia, samica, skończyła 2,5 roku. Od kilku dni zauważyłem, że z odbytu i może dróg rodnych jest jakby jakaś wydzielina i chyba krew bądź jakieś zaczerwieniania. Towarzyszy temu okropny smród. Początkowo myślałem, ze to z trocin podrażnienia, ale wychodzi, że nie. Ostatnio przemyłem jej odbyt, ale dziś znów cały odbyt ma czerwony. Zwierzę je normalnie, ale chyba ma problemy z załatwianiem się, widzę, też że jest bardziej senna. Martwię się, czy to jakaś choroba wewnętrzna? W moim mieście nie ma specjalistów od kawii domowych, z reguły wizyty u weterynarza nie pomagają i kończy się śmiercią zwierzęcia. Miał ktoś podobny problem?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Chora kawia

Postautor: Renika » 9 marca 2019, 23:07

Natychmiast powinieneś umówić się do specjalisty i wykonać badania usg. Nie mogłabym spokojnie spać jakbym miała świnkę w takim stanie, przeciież to może być kamień w pęcherzu, ropomacicze lub inna poważna sprawa. Pisząc na forum nie pomożesz swojej śwince, przecież ona cierpi. Tu jest spis specjalistów, umów wizytę na poniedziałek http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... b9095a7e5e
Każdy weterynarz może ulżyć zwierzątku w cierpieniu podając chociażby środek przeciwbólowy, przeciwzapalny, lub antybiotyk.


Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Chora kawia

Postautor: Andzia001 » 9 marca 2019, 23:14

Nie wiem nad czym się zastanawiasz. Nawet jeśli ktoś z forum miał podobny przypadek i powie Ci co u niego pomogło to nie ma takiej możliwości, że sam wyleczysz świnkę. Przepraszam, ale twoje zachowanie jest trochę nieodpowiedzialne. Masz świnkę więc ponosisz za nią pełną odpowiedzialność, bez Ciebie ona nie przeżyje. Nawet jeśli weterynarz jest daleko od Twojego miejsca zamieszkania to chyba warto poświęcić czas i pieniądze żeby uratować jej życie?
Wyobraź sobie jaki to musi być dla niej ból.
Wizyta u jakiegokolwiek weterynarza może pomóc niż czekanie w domu na śmierć.
Jeśli ten komentarz cię uraził to wybacz, ale decydując się na zwierzę powinniśmy liczyć się z dodatkowymi kosztami bądź czasem dalekimi wyjazdami.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas