Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwna " narosl" na zadku

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
idaho99
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 marca 2019, 19:54
Kontaktowanie:

Dziwna " narosl" na zadku

Postautor: idaho99 » 11 marca 2019, 20:48

Witam, moja 2.5 letnia świnka jest mieszanka i ma w sobie cos z długowłosych prosiakow. Na zadku i za uszami wlosy ma długie i rosna jak szalone. Na reszcie cialka włoski ma jak u swinki gladkowlosej. Dzis podczas podcinania włosów na zadku ( robie to raz w miesiącu) zauważyłam dosc dziwna " narosl" ( nie mam pojęcia jak to nazwac). Przemylam swince zad ciepła woda, ponieważ myslalam ze to po prostu kał sklejony z sierscia. Po namoczeniu nic nie schodzilo bialy recznik byl nadal bialy, a jak to z kałem wydaje mi sie ze w chociaż malym stopniu recznik powinien zabarwic. Swinka nie zareagowala w zaden sposób podczas moczenia, przecierania jak i dotykania " narosli". Stad wnioskuje ze nie sprawia jej to zadnego bolu. Jestem panikara i nie znalazlam żadnych tematow z ktorych dowiedzialabym sie co to moze byc.
Swinka miesiac temu leczona na pasożyty zewnetrzne. Dostala takze zastrzyk przeciwpasożytniczy. W mojej okolicy nie ma weterynarzy od zwierząt egzotycznych. Moj weterynarz nie raz podkreslal ze on specjalizuje się w piaskach i kotkach stąd tez obawa ze nie bedzie wiedzial co to moze byc. Oczywiście udam sie do weterynarza jak najszybciej jednak jak juz wspomniałam jestem panikara i musze pogrzebac troszke w internecie.
Jako sciółke uzywam drybed'a na zmiane z trocinami i peletem w miejscach gdzie swinki sikaja. Dostaje karme versele-laga compete, codziennie świeże warzywka, zioła, ma staly dostęp do sianka i wody. Bobki wygladaja dobrze. Poniżej załączam zdjecia " narosli" po obmyciu zadka. Czy możliwe jest ze dziwne cos powstalo od zastrzyku? Przed wizyta u weterynarza prosiak nie mial nic takiego, a w okolicach tego miejsca byl robiony zastrzyk. Nie zauważyłam takze zeby swinka nadmiernie sie drapala, a na to takze jestem wyczulona. Prosie ma apetyt, biega, pije. Z góry dziękuję za odpowiedź.
received_1280215922136946.jpeg
W tym miejscu znajduje sie narosl
Screenshot_20190311-204150_Gallery.jpg
Screenshot_20190311-204150_Gallery.jpg
Załączniki
Screenshot_20190311-204206_Gallery.jpg
Zdjecie po przemyciu


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwna " narosl" na zadku

Postautor: Renika » 11 marca 2019, 21:14

No, dziwnie to wygląda, a miękka jest ta narośl? Może to kaszak.


idaho99
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 marca 2019, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Dziwna " narosl" na zadku

Postautor: idaho99 » 11 marca 2019, 21:33

Renika narosl jest twarda. Zbita w kilka mniejszych grudek, a naokoło widac zaczerwieniana skórę.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwna " narosl" na zadku

Postautor: Renika » 11 marca 2019, 22:04

No nie wiem, może to jakiś strup...trzeba jednak iść do specjalisty. Kaszaki też czasami twardnieją ale raczej po pęknięciu i lubią się szybko powiększać. Spróbuj przemywać to miejsce rivanolem i obserwuj czy nie rośnie.


idaho99
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 11 marca 2019, 19:54
Kontaktowanie:

Re: Dziwna " narosl" na zadku

Postautor: idaho99 » 12 marca 2019, 13:50

Wlasnie sie dowiedzialam, ze jest to gruczoł tluszczowy. :) Nic groźnego to tylko nadbudowany "łój". Należy natłuścić miejsce, a później normalnie umyć. Dziękuję za chec pomocy. :D


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwna " narosl" na zadku

Postautor: Renika » 12 marca 2019, 19:42

O, to dobre wieści :). Dużo zdrówka dla świneczki!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas