Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne odgłosy świnki morskiej

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Narfii_świnka morska
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 czerwca 2019, 13:25
Kontaktowanie:

Dziwne odgłosy świnki morskiej

Postautor: Narfii_świnka morska » 16 czerwca 2019, 14:07

Czesć jestem madzia i od roku mam dwie świnki morskie Fibi i Mordka jest to rodzeństwo 4 letnie rególarnie co miesiąc kąpie moje świnki morskie w wodzie z mydłem szarym. Lecz po ostatniej kąpieli Fibi chyba naleciała woda do noska ponieważ od dwóch dni wydaje odgłosy takie jakby charczała lub chrumkała chora nie jest ponieważ odgłosy pojawiły się zaraz po kąpieli a poza tym nie leci jej nic z noska. Dróga świnka miała to samo ale od razu jej przeszło nie wiem co zrobić pomóżcie pls


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Dziwne odgłosy świnki morskiej

Postautor: Renika » 16 czerwca 2019, 22:56

Świnek morskich się nie kąpie jeżeli nie ma takiej konieczności. Takie dźwięki mogą być groźne jeżeli pochodzą z dróg oddechowych. Mogą oznaczać zapalenie oskrzeli lub płuc, przeziębienie lub inne infekcje które zazwyczaj leczy się antybiotykiem. Nie można wykluczyć tego że woda naleciała do noska ale to może stwierdzić tylko weterynarz który osłucha świnkę i powie czy płuca są czyste. Nie kąp świnek, nie jest to potrzebne a jak widać może doprowadzić je do choroby.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas