Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świniak mało pije

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
p555
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lipca 2019, 14:31
Kontaktowanie:

Świniak mało pije

Postautor: p555 » 2 lipca 2019, 14:39

Witam,
to mój pierwszy post i mam pytanko.
Przeszukałem trochę forum, ale nie udało mi się znaleźć podobnego problemu.
Mój prosiak (skinny ze sklepu) pije bardzo mało wody. Apetyt ma ogromny (dużo warzyw) i zachowuje się normalnie, ale pije skandalicznie mało. Mam go już ponad rok i cały czas jest tak samo. Czy wystarczy mu to co ma w warzywach i owocach ? Czy to jest w ogóle problem? Ktoś spotkał się z podobną sytuacją ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Świniak mało pije

Postautor: Renika » 2 lipca 2019, 22:20

Gdzieś czytałam że niektóre świnki piją mało wody ale ja bym próbowała jednak zachęcać do picia, chociażby dlatego że u tych zwierzątek lubią się tworzyć kamienie i piasek w pęcherzu. Może zainwestuj w dobrą wodę źródlaną (moje piją acqua panna toscana, kupuję w szklanych butelkach), podstawiaj co jakiś czas pojnik pod pyszczek. Końcówkę pojnika można umiziać w jakimś ulubionym jedzonku, np. ogórku aby świnka czuła zapach. Można próbować też dopajać strzykawką (najlepiej insulinówką), pomieszać wodę z np. mieloną dziką różą lub mieloną ulubiona karmą. Jak się nie powiedzie to podawaj śwince arbuza i ogórka (najlepiej eko), moje uwielbiają :)


p555
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lipca 2019, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Świniak mało pije

Postautor: p555 » 3 lipca 2019, 10:45

Dziękuję za podpowiedź. Spróbuję go trochę przymusić do picia :)
Ogórkami zajada się namiętnie, więc może potrzeba wody z poidełka jest mniejsza.
Dzięki jeszcze raz :)


blannita
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 lipca 2019, 12:01
Kontaktowanie:

Re: Świniak mało pije

Postautor: blannita » 9 lipca 2019, 12:16

moja też pije bardzo mało, ale w zamian dostaje wlasnie bardzo dużo ogórków, teraz też arbuzów właśnie. Niektóre świnki już tak po prostu mają, i u mnie nawet zachęcanie jej do picia nic nie daje

Kup przeciwzmarszczkowe serum Mialenia już dzisiaj i pożegnaj się ze zmarszczkami https://mialenia.pl/produkt/mialenia/

p555
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2 lipca 2019, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Świniak mało pije

Postautor: p555 » 16 lipca 2019, 19:35

U mnie też próby "zmuszenia" do picia nie powiodły się. Zyguś pije ile chce, czyli bardzo mało. Na szczęście mamy całkowicie BIO ogórki z własnego ogródka, które wcina masowo :)


Awatar użytkownika
Morrigan
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 25 sierpnia 2019, 18:11
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Mairon, Gandalf, Radagast, Bilbo, Melkor [*]
Kontaktowanie:

Re: Świniak mało pije

Postautor: Morrigan » 25 sierpnia 2019, 20:38

Jedna parka moich prosiaków też piła bardzo mało wody (czasami nawet wcale!), druga parka za to znacznie więcej, a zawsze dostawali takie same (i tyle samo) warzywa i owoce (w tym bardzo często ogórek, nieco rzadziej arbuz lub melon). Chyba rzeczywiście wszystko zależy od konkretnych świnek, a niektóre już tak po prostu mają ;) Wychodzę z założenia, że zwierzak zawsze musi mieć dostęp do świeżej i dobrej jakości wody źródlanej.. a wypije tyle, ile potrzebuje ;)

https://photos.app.goo.gl/1wednZTLEZtG2Xtf6
- jeśli macie ochotę poznać moich ukochanych Panów :D

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas