Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wszołaki, pchły, potrzebny szampon

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
kamil656
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 lipca 2019, 1:51
Kontaktowanie:

Wszołaki, pchły, potrzebny szampon

Postautor: kamil656 » 23 lipca 2019, 2:01

Hej. Witam na forum.
Mój 2 letni Leon ostatnio się zbyt często drapie i gryzie gdzieś z tyłu. Skacze jak szalony jak wyjdzie z klatki i myślałem na początku, że to radość, jak kiedyś, gdy odkrył, że poza klatką też jest świat i można pobiegać. Raz na 1-2 miesiące Leon widuje się z kotem, który ma dobry kontakt z psem. Razem się bawią. Ostatnio zabrałem kota do weterynarza, który zaobserwował odchody pcheł na sierści, prawdopodobnie od psa, choć samych pcheł nie było. Oczy mi się otworzyły, że może na Leona coś przeszło. Wyczytałem między czasie, że na śwince pchły się nie chcą trzymać tylko najprawdopodobniej te cholerne wszołaki z siana. Kupuje mu siano z miętą, w paczce, w Auchan. W przypadku kota były to krople od weterynarza za 15zł. Co do świnek, wyczytałem tu na forum, że lepiej jakiś szampon wykorzystać, umyć świnkę, klatkę i po problemie. Wszystko mogę zamówić w internecie, tylko potrzebuje jakiegoś sprawdzonego preparatu, który nie zaszkodzi śwince podczas kąpieli i zabije te robale. Dlaczego tu pytam, zamiast iść do weterynarza? Nie stać mnie na weterynarza w Warszawie, a u siebie na Mazurach, gdzie ceny są powiedzmy normalne, będę dopiero za miesiąc. Dlatego chciałbym po prostu zamówić odpowiedni szampon i świniaczka wykąpać ;)
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam


Awatar użytkownika


ZukWojownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 21 lipca 2019, 15:58
Kontaktowanie:

Re: Wszołaki, pchły, potrzebny szampon

Postautor: ZukWojownik » 24 lipca 2019, 13:56

Moja świnka również złapała wszoły z siana. U mnie pomogło wymycie klatki, wypranie pluszowego domku i wizyta u weterynarza. Dostał na plecy krople albo zastrzyk (naprawdę nie pamiętam) i szczerze mówiąc było po problemie. Może warto się przejść do weterynarza :)



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas