Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

6-latek i za długie zęby

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
bakkusia
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 sierpnia 2019, 16:49
Kontaktowanie:

6-latek i za długie zęby

Postautor: bakkusia » 27 sierpnia 2019, 17:57

Witam serdecznie,

Od dwóch lat jestem dumną posiadaczką samczyka, a w ostatnich tygodniach przygarnęłam świnkę 6 letnią, również samca, ponieważ poprzedni właściciel, nie mógł sprawować nad nią dalej opieki. Poza problemem, który opiszę poniżej, świnka nie ma perfekcyjnego wzroku, niedowidzi na oboje oczu - białe plamki - przez to bywa płochliwa podczas glaskania- najpierw probuje dojść do tego kto to robi :)

6-latek Misiek, jest wesoły, reaguje na imię i chętnie przychodzi się głaskać, je bardzo chętnie, aczkolwiek zajmuje mu to więcej czasu- widać że jedzenie sprawia mu trudność - wykonuje dziwne ruchy pyszczkiem (szeroko otwiera, rusza szczęka na boki) próbując pogryźć pokarm. Nawet laik zauważyłby że zeby.sa.przerosniete.

I tu pytanie do Was,
Wiem że racjonalna byłaby wizyta u weterynarza w celu spilowania/przycięcia zębów.
Jednak czy 6latek, wytrzyma tego typu zabieg? Jakie są Wasze odczucia?
Bardzo proszę o pomoc. Chcę jej zapewnić jak najlepszy komfort życia.

Ps póki co próby połączenia świnek do jednej klatki się nie powiodły, 6 latek jest dość dominujący, ciągłym szturchaniem noskiem w zadek młodszej świnki, ja odstrasza... Moze macie złote sposoby na połączenie dwóch świnek, w tak różnym wieku. Starsza, przez całe życie mieszkała sama.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: 6-latek i za długie zęby

Postautor: Renika » 27 sierpnia 2019, 21:47

A z jakiego miasta jesteś? Trzeba poszukać weterynarza który wykona zabieg bez narkozy. Ja jeździłam do Krakowa do Salamandry, skracanie ząbków trwało do 10 min.


bakkusia
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 sierpnia 2019, 16:49
Kontaktowanie:

Re: 6-latek i za długie zęby

Postautor: bakkusia » 27 sierpnia 2019, 22:05

Hej Renika, dziękuję za odppwiedz.
Jestem z Łodzi, myślałam o zabiegu bez narkozy... myślę tylko czy sam stres nie spowoduje czegoś złego.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: 6-latek i za długie zęby

Postautor: Renika » 28 sierpnia 2019, 14:27

Jeżeli weterynarz ma wprawę i doświadczenie to nic złego nie powinno się stać. Moja świnka miała kilka razy tak przycinane ząbki i było dobrze :)



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości

  • Dołącz do nas